Uzavřený prostor podkroví

Hodnocení stavebních konstrukcí podle ČSN 73 0540 - Tepelná ochrana budov
Odpovědět
paul.hana
Příspěvky: 5
Registrován: 27 dub 2017, 07:51

Uzavřený prostor podkroví

Příspěvek od paul.hana »

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jak mám zadat konstrukce, pokud v podkroví odděluje vytápěný prostor od obvodové zateplené zdi příčka, za níž je uzavřený prostor. Pod střešními okny je tato příčka vzdálená od obvodové zdi 75mm, jinak je tam 375mm a 875mm. Mám tento prostor brát jako sousední zónu s rozdílem teplot do 5°C včetně? Stejně tak mám tento uzavřený prostor částečně nad přízemím a jak mám zadat v tomto místě stropní konstrukci?
Děkuji.
Obr.1.PNG
Obr.1.PNG (253.81 KiB) Zobrazeno 5862 x
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzavřený prostor podkroví

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Fyzikálně korektní výpočet tohoto uspořádání konstrukcí lze v programu Průkaz 2013 provést pomocí zadání sousedního nevytápěného prostoru, který by byl přiřazen k vnitřní příčce. Vnější konstrukce této pomocné zóny by tvořila střecha a vnější svislá stěna. Potud teorie.
Já bych vnitřní příčku neřešil. Zadal bych konstrukce tvořících obálku zóny, jako by tam žádná příčka nebyla. Vnitřní podlahovou plochu bych spočítal jen k příčkám (i když by bylo možné i zde k příčce nepřihlížet) a vnější energeticky vztažnou plochu bych spočítal z vnějších rozměrů budovy. Při tomto výpočtu vstupuje do výpočtu obvodová konstrukce složená z vnějšího pláště, vzduchové vrstvy a vnitřního pláště.
Při tomto postupu bude výpočet na straně bezpečnosti.
paul.hana
Příspěvky: 5
Registrován: 27 dub 2017, 07:51

Re: Uzavřený prostor podkroví

Příspěvek od paul.hana »

Dobrý den,
projektant mi řekl to samé, abych k vnitřní příčce nepřihlížela.
Moc děkuji.
Odpovědět