CD590 - spotřeba energie na VYT u referenční budovy

Modul Průkaz 2013 je určen ke zpracování průkazů ENB podle nové vyhlášky č. 78/2013 Sb., o energetické náročnosti budov.
Odpovědět
lukas.dosek
Příspěvky: 16
Registrován: 21 srp 2013, 13:13

CD590 - spotřeba energie na VYT u referenční budovy

Příspěvek od lukas.dosek »

Dobrý den,
v CD 590 jsem si otevřel starší úlohu,kterou jsem potřeboval upravit a při novém tisku protokolu jsem zaznamenal velký rozdíl u spotřeby energie na vytápění u ref. budovy. Zjistil jsem, že si vzájemně nepovídají údaje z karty hodnocení s tabulkou b) v protokolu.
EDIT: stejný problém se vyskytuje i u úlohy vytvořené a tisknuté jen ve verzi CD 589.
forum1.jpg
forum1.jpg (82.02 KiB) Zobrazeno 6549 x
forum2.jpg
forum2.jpg (234.24 KiB) Zobrazeno 6549 x
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: CD590 - spotřeba energie na VYT u referenční budovy

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Na kartě Hodnocení máte v levém horním rohu informaci, že údaje platí pro Novou budovu. To je z toho důvodu, aby v tabulce zobrazené hodnoty vždy mohly být použity k výpočtu třídy. Pokud počítáte novou budovu, můžete zobrazované hodnoty srovnávat s údaji v tisku.
V původních verzích programu jsme i v tisku zobrazovali údaje referenční budovy pro novou budovu. SEI k tomu měla výhrady. Tisky byly upraveny tak, že zobrazované údaje pro referenční budovu odpovídají příslušnému výpočtu (Nová budova / Změna dokončené budovy).
Tabulky zobrazují výpočet "Změna dokončené budovy" a proto se Vámi zvýrazněné hodnoty musí lišit.
lukas.dosek
Příspěvky: 16
Registrován: 21 srp 2013, 13:13

Re: CD590 - spotřeba energie na VYT u referenční budovy

Příspěvek od lukas.dosek »

Děkuji Vám za vysvětlení.
Odpovědět