Bytový dům

Modul Průkaz 2013 je určen ke zpracování průkazů ENB podle nové vyhlášky č. 78/2013 Sb., o energetické náročnosti budov.
Odpovědět
Lukáš
Příspěvky: 31
Registrován: 13 říj 2010, 12:51

Bytový dům

Příspěvek od Lukáš »

Dobrý den, potřeboval bych poradit.
Prvně počítám PENB na bytový dům s 5 byty. Objekt má 4 nadzemní podlaží, přičemž 1.NP jsou garáže, kotelny pro každý byt apod. zbytek jsou byty. Jde mi o zadání vytápění, když má každý byt svůj kotel. Mám jednu posuzovanou zónu s byty a jednu pomocnou nevytápěnou - technické podlaží 1.NP. Mohu posuzovanou zónu 100% rozdělit rovným dílem? = 5 kotlů x 20%??? Každý byt má kotel s jinými parametry a nevím jestli je i jiná možnost, jak ke každému bytu zadat vlastní kotel, když objekt posuzuji jako jednu zónu. Ten samý problém bude i TUV - každý má svojí přípravu.

Děkuji
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Bytový dům

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Já bych dal přednost jednoduchému řešení. Pokud mají kotle stejný energonositel, založil bych jeden zdroj, který by svými parametry odpovídal průměru všech kotlů.
Druhá krajní mez je, že založíte tolik zdrojů, kolik je kotlů. Každému kotli lze tak přiřadit příslušný podíl zóny. Pokud je všech pět bytů objemově stejných můžete každému kotli přiřadit 20 % zóny.
Stejné je to s teplou vodou. Záleží na technickém řešení v jednotlivých bytech.Pokud jsou si hodně podobné, můžeme to sloučit do jednoho systému Můžete mít jeden systém přípravy TV a k tomu jeden zdroj. A můžete mít pět systémů přípravy a pět zdrojů.
Odpovědět