Splnění požadavku na Uem

Modul Průkaz 2013 je určen ke zpracování průkazů ENB podle nové vyhlášky č. 78/2013 Sb., o energetické náročnosti budov.
Odpovědět
lukas.dosek
Příspěvky: 16
Registrován: 21 srp 2013, 13:13

Splnění požadavku na Uem

Příspěvek od lukas.dosek »

Dobrý den,
při jedné zakázce na NZU jsem nrazil na následující problém: Mám rekonstrukci domu, kde se zasahuje kompletně do všech konstrukcí. Hodnoty U jsou někde mezi požadovanými a doporučenými, takže bez problému splním požadavek na Uem pro změnu stávající budovy:
Uem,ref = 0,426
Uem = 0,397

Program mi však vypočtenou hodnotu Uem porovnává s požadavkem na nové budovy, který je Uem,ref,NB = 0,341.
Na kartě hodnocení pak vidím, že mi vychází poměr 1,165 (tedy Uem / Uem,ref,NB) a budova spádá do kategorie D, tedy nevyhovuje. Přitom v posledním sloupci "Splňuje §6" se objeví ANO.

Na kartě zóny mám nastavené "hodnotit jako ZDB bytová" a na kartě tisk v údajích pro protokol mám zaškrtnuté "Větší změna dokončené budovy". Má se ještě někde nastavit, že se jedná o změnu stávající budovy? Očekával bych, že program mi vypíše poměr 0,397:0,426 = 0,932 a tedy katergorie C.

Zasílám i printscreen s označenými hodnotami.
Obrázek
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Splnění požadavku na Uem

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

To jste se asi přehlédl. Přečtěte si co píšete a podívejte se znovu na snímek, který jste přiložil.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Splnění požadavku na Uem

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Poslal jste správný snímek. Já jsem se zaměřil na poměr uváděný pod tabulkou, který tam je kvůli NZÚ. Poměr, který uvádíme ve čtvrtém řádku je správně. Také třída je zobrazena správně. Viz vyhláška č. 78 / 2013 Sb., §9, odst. 7.
Odpovědět