Stránka 1 z 1

Využití programu

Napsal: 25 zář 2006, 16:14
od Matějka
Nikdo nemá žádné připomínky ani náměty k programu Podlahy. Je program tak dobrý, nebo jej využívá jen málo uživatelů? Tento dotaz nesměřuji ani tak k firmě Protech, spíše se chci dozvědět názor od kolegů.

Využití programu

Napsal: 05 říj 2006, 19:46
od Tomáš
Program je na dobré úrovni srovnatelné s programy od dodavatelů PDL topení jako je Universa či Gabotherm. Pracuje se s ním opravdu dobře. Příjemné je hlavně to že když prochází podlahové topení do jiné místnosti je možné zadat aby přívod nebo zpátečku v této procházející místnosti spočítal dle plochy což ostatní programy nemají. Jediná "vada" je ve výpisu materiálů, kde by to chtělo aby výpis všech komponent byl na jedné stráce ne na více, ale to je věcí zvyku. Dále by chtělo doplnit zadávání místnosti o položku obvod protože program počítá dilataci z poměru na plochu což je cca o 10% hodnota menší než když si provedete vlastní výpočet, ale to je detail při výpisu si to vždy přepočítám.

Napsal: 06 říj 2006, 16:18
od Zdenek Rysavy
Doplnit údaje místnosti o veličinu obvod není problém. U místností s jednou smyčkou bude využitelný pro výpočet délky dilatační pásky. U místností s více smyčkami to ale tak jednoduché nebude.

zadávání přípojek ke smyčkám

Napsal: 04 dub 2008, 14:11
od Pavel Pánek
Dobrý den,
měl bych jeden námět. Když jsem zadal do přípojek ke smyčkám úsek vedený ve stěně, už mi pak nešel zadat žádný úsek přípojky vedený normálně v podlaze. Co hůř, když jsem přípojku vymazal a založil znovu a chtěl zadat znovu úseky (abych tedy nejdřív zadal všechny úseky vedené v podlaze a až nakonec úsek vedený ve stěně), šel mi zadat jen jeden úsek v podlaze a všechny další úseky se automaticky vytvářely jako úseky ve stěně (hnědě podbarvené s nemožností zadání místních odporů a dalších údajů - mimochodem nechápu, proč je u úseků ve stěně znemožněno zadání místních odporů a tepelné izolace nebo chráničky), i když jsem je nezadával jako úseky ve stěně. Je to verze 3.3.4.

přípojky ve stěně

Napsal: 04 dub 2008, 15:04
od Matějka
Požadavek na přípojky vedené stěnou jsem vznesl já - jsou potřeba pro vedení potrubí například o patro níž k osamocené smyčce, kvůli které nemá smysl dělat rozdělovač, nebo vedení nevytápěnou místností, kde podlahovka není. Požadavků je více, dělení velkých prostor na sekce, přípojka smyčky jako veličina spojená s místností, dilatační pásku je třeba zadávat pro místnost, ne pro smyčku a tak dále. Bohužel doplňování hotového programu o další požadavky je bolestné a přináší řadu obtíží - jak jste sám poznal. Je otázkou, zda by nebylo lepší začít s vývojem programu znovu....

Napsal: 05 dub 2008, 19:18
od Zdenek Rysavy
Problém s přípojkami vedenými ve stěně byl řešen ve verzi 3.3.5, která je na CD 378. Pokud by plně neřešil Váš problém, prosím o zaslání úlohy.

zakrytí podlahy nábytkem

Napsal: 10 kvě 2008, 08:48
od Pavel Pánek
Jde zadat rozsah zakrytí podlahy s topnou smyčkou nábytkem jinak než jako přípojku? Když zadám zakrývanou část jako přípojku s 50% výkonem, musím zase o stejnou plochu snížit plochu smyčky. Když pak přepisuji plochy smyček do půdorysů topení, musím zas sečíst plochu smyčky s plochou přípojky, která je zadána jako plocha zakrytá nábytkem. Přijde mi to trochu nešikovné.

Napsal: 11 kvě 2008, 07:32
od Zdenek Rysavy
Připravujeme. Každé smyčce bude možné přiřadit plochu Azn (zakrytou nábytkem) a její opravný součinitel.