DIMTEL - návrh těles pro chladící soustavy, FCU => co krok postupu, to chyba a fail (jen nevím jestli můj, nebo sw ?)

Dimenzování otopných těles
Odpovědět
RPinka
Příspěvky: 1
Registrován: 29 črc 2022, 12:12

DIMTEL - návrh těles pro chladící soustavy, FCU => co krok postupu, to chyba a fail (jen nevím jestli můj, nebo sw ?)

Příspěvek od RPinka »

Dobrý den pane Ryšavý,
mám dotaz na správnost fungování programu DIMTEL , konkrétně karty Provozní skupiny,

jelikož, bohužel, nerad to píšu, ale v nápovědě nebo manuálu neexistuje pro nastavování a práci s programem v režimu "Chlazení"
ani jediné slovo, natož věta.

1/ netuším, kde se zadává pro konkrétní okruh (nazvěme ho úsek, ale jelikož v projektu dejme tomu existují úseky, kvůli taky navrhovanému systému UT, tak se to mýchá) chlazení teplota vstupu, výstup a dT ?
na kartě "provozní skupiny" v části "Zadání- chlazení" lze nastavit tw1,C a dt,C z původních hodnot 18 ; 2 na například 7 C a 5 K ...

když ale kartu zavřu (pracuji z modulu TV), a znovu otevřu okno DIMTEL, tyto teploty se vrátí zpět na 18 ; 2 .... je to chyba programu, nebo nebo srpávné chování ? pokud to druhé , jak se zadá teplota chladící kapaliny ?

2/ jelikož pracuji z TV, mám již zadanou geometrii objektu a vypočítanou tepelnou zátěž objektu v modulu tepelná zátěž a chci navrhnout spotřebiče pro chladící okruhy.
pominu nevyřešený bod 1 (předdstavím si, že s tím není problém), překliknu na kartu "návrh těles 1" a do verze "chlazení" klikátkem na levo nahoře
očekával bych, že otopná tělesa zmizí (již je v některých místnostech mám navržené pro otopný systém.
tato otopná tělesa nezmizí (je to správně?) a na jejich tw1,C se vykauzjí nesmyslně veliká čísla .... jsou to radiátory a v návrhu systému CHL mě nezajímají . cílem samozřejmě je, aby tam tato tělesa nebyla , nemají tam co dělat.

je to chyba programu a nebo normální chování ?

3/
=> vytvořím si tedy v konkrétní místnosti pro daný plánovaný navrhovaný fancoil "nové těleso" . pominu li problém z bodu 1, mám tam spárvné teploty na tw1,C a dt,C.
=> v dané konkrétní místnosti , mám tepelnou zátěž řekněme 1770 W. Očekával bych, že tato hodnota se mi automaticky zobrazí v QTp,C sloupečku.
Není tomu tak. je tam nějaká defaultní hodnota 20 W.
je to chyba programu a nebo normální chování ?

4/
zadám tedy manuálně hodnotu 1744 W do okénka Qtp,C.
=> otevřu katalog, u výrobce ISAN zvolím fcu .... ale mi je podivné, že některý konkrétní typ má nominální QTn,C 1530 W a redukovaný QTr,C 1773 W, co mi nedává moc smysl ... třeba je to logické a někde mi něco uniká.
Obrázek
Začínám doufat, jestli jsou vůbec technické parametry produktu správné a aktualizované.

píšu výrobci ISAN CZ, jak je to s aktuálností parametrů jejich fancoilů v softwaru protech, jelikož zmínky o aktuálnosti dat (například skr tak prostou informaci, jako datum , stáří parametru ) neexistují.

======================================================
s nechutí a rozčarovaností zavírám software Protech a dumám nad tím jestli je to ten správný software pro návrh chladících soustav.
======================================================
Přílohy
isan fcu.PNG
isan fcu.PNG (123.34 KiB) Zobrazeno 871 x
Odpovědět