Budoucnost PROTECHU

Dotazy, návrhy a připomínky k programům firmy PROTECH. Pokud se příspěvek týká konkrétního programu, použijte prosím odpovídající fórum.
Odpovědět
Josef Dlouhý
Příspěvky: 1
Registrován: 03 bře 2021, 10:44

Budoucnost PROTECHU

Příspěvek od Josef Dlouhý »

Dobrý den,

Zeptal bych se autorů Protechu, jaké jsou plány a vize budoucího rozvoje programu - jak ty krátkodobé, tak ty dlouhodobé.

Na našem malém trhu není moc alternativních software (možná dokonce žádná v takto kompaktním a podrobném rozsahu) věnujících se problematice vytápění a jejich výpočtům. Byla by tedy do budoucna veliká škoda, kdyby se tento vývoj zastavil.

Za mě jako nového uživatele velmi kvituju vznik TV-BIM, který odráží moderní trendy v projekčních programech, a který pro mě byl asi hlavní důvod, proč jsem na Protech přešel. Samozřejmě jsou zde jistá úskalí, ale ty z velké části stojí na straně vývojářů těchto programů (archicad, revit a jiné).
Dále mi přijde jako správný krok, že se opustila snaha vývoje modulů pro výpočty NZU a PENB, kde se vzhledem k často měnicím vyhláškám těžko drží krok, a konkurence je v tomto veliká (Deksoft, Svoboda..) a je důležitější pracovat na rozvoji v oblasti výpočtů TZB, kde je Protech jistě mnohem silnější.

Děkuji moc za odpověď, doufám, že toto téma bude užitečné pro rozvoj komunity stávajících i budoucích uživatelů. Držím palce a velmi děkuji autorům za práci, kterou doposavaď odvedli.

S Pozdravem Josef Dlouhý
Odpovědět