Hodnocení budovy podle §6

Modul Průkaz 2013 je určen ke zpracování průkazů ENB podle nové vyhlášky č. 78/2013 Sb., o energetické náročnosti budov.
Odpovědět
Kalet
Příspěvky: 4
Registrován: 13 říj 2009, 15:04

Hodnocení budovy podle §6

Příspěvek od Kalet »

Dobrý den,
mám dotaz k Hodnocení budovy podle §6, odstavec 2, písmeno c)
- na kartě tisk je nápověda:
Konstrukce obálky budovy
Urec,20
Pokud chceme hodnotit budovu podle výše uvedeného paragrafu, je potřeba do úlohy zadat, které konstrukce obálky budovy byly v rámci stavebních úprav upraveny a jejich hodnota součinitele prostupu tepla U splňuje požadavek U <= Urec,20.
Za tímto účelem byla místní nabídka karty Konstrukce doplněna o povel Porovnat s Urec,20. Na tento povel je ve sloupci Urec,20 číselný údaj zobrazen tučným písmem. Pokud U_konstrukce nesplňuje požadavek U <= Urec,20, je zobrazení provedeno v červené barvě.
- nenašla jsem tento povel, pouze pokud nesplním podmínku, mám pole zobrazeno červeně
a rovněž dál v průkazu se nezobrazí splněno ANO/NE - je tam pouze pomlčka

děkuji za pomoc s tímto problémem, L. Kaletová
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení budovy podle §6

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

A) Označení konstrukcí
Program TV / karta Konstrukce / sloupec Urec,20
Pokud se postavíte kurzor na některou konstrukci v tomto seznamu, pak Vám místní nabídka nabídne povel: Porovnat s Urec,20.
Tímto povelem označíte konstrukci u které má být v tabulce a.1 provedeno vyhodnocení zda je splněn požadavek na součinitel prostupu tepla konstrukce, který musí splňovat požadavek U <= Urec,20. Po tomto povelu je číselná hodnota ve sloupci Urec,20 zobrazena tučně. To je orientace, které konstrukce byly již vybrány. Pokud konstrukce nesplňuje podmínku U <= Urec,20, je po zadání povelu Porovnat s Urec,20 číselný údaj ve sloupci Urec,20 zobrazen ještě červeně.

B) Zadání Vašeho požadavku, že chcete budovu hodnotit podle § 6......
Na kartě Tisk je k tomuto účelu umístěno zaškrtávátko.

Pokud jsou splněny body A + B musí se v tabulce a.1 (u konstrukcí vybraných podle A) ve sloupci Splněno objevit hodnocení ANO / NE.
Kalet
Příspěvky: 4
Registrován: 13 říj 2009, 15:04

Re: Hodnocení budovy podle §6

Příspěvek od Kalet »

děkuji, hledala jsem to v okně, a ono to je v nabídce pravé tlačítko myši...
S čím mám ale ještě problém, konkrétně střecha - po zateplení U=0,162
v hodnocení skladba konstrukce mám hodnocení Un i Urec vyhovující
ale hodnocení na kartě konstrukce právě "Porovnat s Urec,20" hodnotí jako nevyhovující
Je to chyba z mé strany? já musím pak přidat izolaci, abych se dostala pod 0,160
Děkuji
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení budovy podle §6

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Při zaokrouhlení 0,162 a 0,160 na setiny dostaneme číslo 0,16 a to je shodné s hodnotou uvedenou v ČSN 73 0540-2:2011.
V metodických pokynech pro NZÚ 2013 je uveden požadavek, že má být výsledná hodnota součinitele prostupu tepla U [W/(m2.K)] zaokrouhlena na tisíciny.
V programu TOB není ještě provedena potřebná úprava a tak program provádí porovnání po zaokrouhlení na setiny. V programu TV je již prováděno porovnání po zaokrouhlení na tisíciny.
Musíte zlepšit izolaci, aby jste dosáhl hodnoty 0,160 [W/(m2.K)].
Kalet
Příspěvky: 4
Registrován: 13 říj 2009, 15:04

Re: Hodnocení budovy podle §6

Příspěvek od Kalet »

Děkuji
Mirek01
Příspěvky: 27
Registrován: 23 dub 2013, 21:01

Re: Hodnocení budovy podle §6

Příspěvek od Mirek01 »

Dobrý den, jak je to prosím, při splnění požadavku dle §6, odstavec 2, písmeno c) pokud zatepluji konstrukci u zóny, která je vytápěna na 15°C? Neměl by zde být požadavek pro Urec,20 s korekcí "U" dle jiné vnitřní teploty podle ČSN 73 0540-2? V programu je konstrukce posuzována jako by ohraničovala prostor s 20°C tedy posouzení dle Urec,20. Děkuji.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení budovy podle §6

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Nechá se předpokládat, že rovnice UN = UN,20 . e1 ( viz ČSN 73 0540-2:2011) platí i pro hodnoty Urec,20.
V programu je to uděláno tak, že si mezní hodnotu, pro kterou má být konstrukce posuzována zadává uživatel.
Odpovědět