vnitřní rozměry místnosti lv2 a sv2

Výpočet tepelných ztrát podle ČSN EN 12831
Odpovědět
paja01
Příspěvky: 23
Registrován: 23 bře 2014, 23:32

vnitřní rozměry místnosti lv2 a sv2

Příspěvek od paja01 »

Dobrý den,
když zadávám místnost tvaru č.8 (půdorys "L"), tak do proměnných vnitřních rozměrů lv2 a sv2 se dosazují rozměry l2 a s2. Když přepíšu hodnoty lv2 a sv2 a zavřu okno tlačítkem OK, pak znovu místnost otevřu, zase tam jsou stejné hodnoty jako u l2 a s2, tj. ty, které zapíšu ručně se neuloží. Stejně nechápu, proč mám u tohoto tvaru místnosti zadávat zvlášť vnější a vnitřní rozměry, když pak stejně musím ručně zadat vnitřní podlahovou plochu místnosti (nepočítá se z vnitřních rozměrů).
koutnak
Příspěvky: 69
Registrován: 21 pro 2005, 10:52
Bydliště: Ostrava

Re: vnitřní rozměry místnosti lv2 a sv2

Příspěvek od koutnak »

Problém je v tom, že TV automaticky předpokládá nějakou vazbu mezi vnitřními a vnějšími rozměry. Ta ale obecně neexistuje, protože každá stěna může mít jinou tloušťku. Program by měl pouze kontrolovat, zda vnitřní rozměr není větší než vnější (v některých specifických případech je potřeba zadat vnitřní rozměr shodný s vnějším, větší ale být nemůže). Vnitřní podlahová plocha se ale rozhodně z vnitřních rozměrů počítá (Api) a po vynásobení světlou výškou dostaneme vnitřní objem (Vmi). Jen tu vnitřní plochu (Api) program nespočítá :-(.
Chtěl jsem tu vložit i názorný obrázek, ale tuto operaci jsem nezvládl = nevím jak.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: vnitřní rozměry místnosti lv2 a sv2

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

V kódu 8 je chyba.
Bude opravena CD 530.
Odpovědět