Průkaz 2013-kolektory

Modul Průkaz 2013 je určen ke zpracování průkazů ENB podle nové vyhlášky č. 78/2013 Sb., o energetické náročnosti budov.
Odpovědět
sue-cr.maslo
Příspěvky: 1
Registrován: 03 čer 2013, 08:17

Průkaz 2013-kolektory

Příspěvek od sue-cr.maslo »

Při zpracování Průkazu 2013 jsem zadal na záložce TV zdroj 1-el. bojler (je bivalentní-elektřina+solárko) a 2-solární ohřev. Dále jsem na kartě Kolektory vyplnil údaje. Na kartě TV se mi nedaří provést připojení Kolektory,, mj. zkoušel jsem dodávat do systému 1 i 2. Můžete mi prosím poradit, jak to správně udělat. Děkuji. Máslo
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Průkaz 2013-kolektory

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Na kartě TV založíte Systém ohřevu TV. Na kartě Kolektory zadáte kolektorové pole a potřebné další údaj. V okně Kolektor musíte vybrat kam tento kolektor dodává energii. V případě přípravy TV vybíráte mezi již založenými Systémy přípravy TV. V případě vytápění určujete do které zóny bude energie dodána.
Pokud budete mít více systémů přípravy TV a budete potřebovat, aby kolektory dodávaly energii do více systémů, musíte kolektory rozdělit do několika polí. Optimalizační výpočty, které mohou někdy pomoci při rozhodování o velikosti polí teprve připravujeme.
DD-Dave
Příspěvky: 3
Registrován: 23 lis 2009, 09:45

Re: Průkaz 2013-kolektory

Příspěvek od DD-Dave »

Dobrý den, ať dělám, co dělám, tak se mi prostě nedaří kolektory přiřadit k ohřevu TUV. Děkuji za každou radu.
Bužek
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Průkaz 2013-kolektory

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

V okně Kolektor je pole Dodává do systému TV. V tomto poli musíte vybrat systém TV do kterého má příslušné kolektorové pole dodávat energii.
Když přepnete na kartu TV, najdete v řádku 10 vypočítanou energii, kterou tam kolektorové pole dodá.
Přílohy
Kolektor (706).png
Kolektor (706).png (29.14 KiB) Zobrazeno 7745 x
Mirek01
Příspěvky: 27
Registrován: 23 dub 2013, 21:01

Re: Průkaz 2013-kolektory

Příspěvek od Mirek01 »

Též mě překvapilo, že instalací solárních termických kolektroů nikterak nevylepším "kvalitu budovy", tedy nezlepší se hodnocení v porovnání s referenční budovou. Mirek
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Průkaz 2013-kolektory

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Kolektory Vám minimálně zlepší hodnocení ukazatele neobnovitelné primární energie.
Odpovědět