Dodaná energie na chlazení

Modul Průkaz 2013 je určen ke zpracování průkazů ENB podle nové vyhlášky č. 78/2013 Sb., o energetické náročnosti budov.
Odpovědět
Najman
Příspěvky: 2
Registrován: 12 čer 2013, 11:18

Dodaná energie na chlazení

Příspěvek od Najman »

Dobrý den,
Mám trochu problém s výpočtem dodané energie na chlazení. Proč je v dílčí dodané energii na chlazení u referenční budovy počítáno bez chladícího faktoru (2,7) a do celkové dodané energie je tento faktor započítán? U hodnocené budovy je počítáno bez chladícího faktoru. Předpokládám, že se jedná o stejný postup jako u tepelného čerpadla, to znamená, že chladící faktor by měl být započítán pouze do primární energie ne do dodané, ale do referenční budovy je započítán.
Děkuji
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodaná energie na chlazení

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Pokud počítáte rodinný nebo bytový dům, pak je v referenční budově hodnota dílčí dodaná energie = 0 kWh (viz vyhláška 78/2013 Sb.).
V hodnocené budově je dílčí dodaná energie vypočítána na základě Vámi zadané hodnoty chladícího faktoru. Instalace chlazení do RD a BD zhoršuje hodnocení objektu.
Najman
Příspěvky: 2
Registrován: 12 čer 2013, 11:18

Re: Dodaná energie na chlazení

Příspěvek od Najman »

Ne nejedná se o RD ani BD. To samozřejmě vím. Jde o administrativní budovu. Zadal jsem jednoduchou krychli a pouze zdroj chladu bez jakýkoliv jiných energií. Referenční budova započítává EER, ale hodnocená ne.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodaná energie na chlazení

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Pokud máte ve zdroji chladu nastaveno, že se jedná o kompresorový zdroj a program s ním ve Vaši úloze nepočítá, tak mi musíte úlohu poslat, aby se nechalo zjistit, jakým postupem může k této chybě dojít.
Odpovědět