Obálka 2011 - Seznam konstrukcí

Štítek obálky budovy, tepelná stabilita místností a tepelné zisky osluněním v otopném období
Odpovědět
spingl
Příspěvky: 1
Registrován: 29 lis 2011, 11:00

Obálka 2011 - Seznam konstrukcí

Příspěvek od spingl »

K zbrusu novému programu Obálka 2011 mám tento dotaz: Nelze nějakým způsobem převzít (zkopírovat) seznam konstrukcí hranice zóny z programu (modulu) ENB2011, jež byly v tomto modulu zadávány ručně ?
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Obálka 2011 - Seznam konstrukcí

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

To jsem na seminářích vysvětloval a program to umí.
V modulu Obálka založíte zóny. Pokud si v modulu Obálka, v okně se seznamem zón otevřete místní nabídku, naleznete tam nový povel Kopírovat do ENB.
Tento povel je aktivní jen tehdy, pokud v modulu ENB neexistuje zóna se stejným číslem.
V opačném směru z ENB do Obálky platí stejné podmínky. Ve stávajícím modulu Obálka je chyba a při exportu zóny do ENB je modul ENB nestabilní.
Tuto chybu a ještě některé další připomínky odstraňujeme a CD 463 vydáme ve čtvrtek.
michalv
Příspěvky: 1
Registrován: 31 pro 2011, 17:51

Re: Obálka 2011 - Seznam konstrukcí

Příspěvek od michalv »

Dobrý den, chci se zeptat na jednu věc. Při tvorbě ener. štítku v modulu Obálka 2011 jsem narazil na problém při výstupu. Jedná se o to, že nesouhlasí hodnota měrné ztráty prostupem tepla u nového stavu na první stránce s hodnotou na konci seznamu konstrukcí posuzované části budovy. Konkrétně na prvním listu je výrazně menší. A když měním tl. izolantů tak se hodnota na první stránce nemění, mění se jen na konci seznamu konstrukcí. Pak je výsledný průměrný součinitel prostupu tepla obálky budovy vypočítaný s hodnoty na první stránce, která je dle mého názoru milná. Prosím o radu, možná zadávám něco špatně, ale všechno jsem několikrát kontroloval a vypadá to v pořádku. Snad jen, že jedna konstrukce má větší plochu jak 500m2, ale to by snad neměl být problém.

Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný nový rok
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Obálka 2011 - Seznam konstrukcí

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Pošlete mi úlohu na adresu protech@protech.cz
Jen na základě vašeho popisu, nejsem schopen zjistit v čem může být problém.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Obálka 2011 - Seznam konstrukcí

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Pokud je do seznamu konstrukcí zóny zadána lineární vazba, je v tisku zobrazen chybný součet součinitele měrné ztráty. Bude opraveno na CD 465, jehož vydání připravujeme.
watson45
Příspěvky: 1
Registrován: 05 říj 2014, 07:40

Re: Obálka 2011 - Seznam konstrukcí

Příspěvek od watson45 »

K zbrusu novému programu Obálka 2011 mám tento dotaz: Nelze nějakým způsobem převzít (zkopírovat) seznam konstrukcí hranice zóny z programu (modulu) ENB2011, jež byly v tomto modulu zadávány ručně ? :lol:
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Obálka 2011 - Seznam konstrukcí

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

V modulu ENB se postavte na kartě Zóny v seznamu zón na požadovanou zónu a místní nabídka Vám nabídne povel k exportu do Obálky a do Průkazu.
Odpovědět