sousední "nevytápěné" zóny za sebou?

Dotazy a odpovědi k problematice vypracování žádosti o podporu v programu SFŽP Zelená úsporám
Odpovědět
Michal Kubiš
Příspěvky: 13
Registrován: 15 led 2010, 13:09

sousední "nevytápěné" zóny za sebou?

Příspěvek od Michal Kubiš »

Prosím o odpověd, co je lepší zadat z hlediska ZÚ.
Pod obytnou zónou je 1.PP- sklepy a kolárny, chodby, dílny..(ten nesmím započítat do vytápěné) a pod tím další patro je instalační prostor 2.PP. (oba mají naprosto odlišné režimy, at už výměny vzduchu, tak i vytápění,které v 1.PP ve skutečnosti stejně je..)
Mám počítat pouze jednu celkovou nevytápěnou zonu "nevytápěný suterén" a zanedbat dělící strop mezi sklepem a instalačním prostorem pod ním, nebo je lepší počítat zvlášť nevytápěnou zonu 1.PP a zvlášt 2PP(instalační prostor) a ovlivnit konstrukci podlahy 1.PP "b"éčkem? Co je správné zadat?
Reálně mi připadá správnější počítat každou nevytápěnou zonu zvlášť, ale zda umí si s tím Protech hiearchií výpočtu poradit? je to přípustné? Když už to není zona "sousední" od počítané "vytápěné zóny"
Předem děkuji za odpověd
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: sousední "nevytápěné" zóny za sebou?

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Vámi popisovaná hierarchie není nijak omezená. Zda bude vůbec nějaký viditelný rozdíl při různém postupu zadání lze těžko odhadnout.
karfik
Příspěvky: 3
Registrován: 12 bře 2010, 22:40

Re: sousední "nevytápěné" zóny za sebou?

Příspěvek od karfik »

Michal Kubiš píše:Prosím o odpověd, co je lepší zadat z hlediska ZÚ.
Pod obytnou zónou je 1.PP- sklepy a kolárny, chodby, dílny..(ten nesmím započítat do vytápěné) a pod tím další patro je instalační prostor 2.PP. (oba mají naprosto odlišné režimy, at už výměny vzduchu, tak i vytápění,které v 1.PP ve skutečnosti stejně je..)
Mám počítat pouze jednu celkovou nevytápěnou zonu "nevytápěný suterén" a zanedbat dělící strop mezi sklepem a instalačním prostorem pod ním, nebo je lepší počítat zvlášť nevytápěnou zonu 1.PP a zvlášt 2PP(instalační prostor) a ovlivnit konstrukci podlahy 1.PP "b"éčkem? Co je správné zadat?
Reálně mi připadá správnější počítat každou nevytápěnou zonu zvlášť, ale zda umí si s tím Protech hiearchií výpočtu poradit? je to přípustné? Když už to není zona "sousední" od počítané "vytápěné zóny"
Předem děkuji za odpověd
Jestli muzu pridat svuj skromny nazor... lide se, nevim proc, "snazi" si vypocet vselijak komplikovat, pritom podminky pro vypocet jsou jako delane na to, si ho co nejvic zjednodusit.... :D
Ve Vasem pripade bych jednal naprosto automaticky: Zelena zna nevytapeny a vytapeny prostor, tak sup s tema dvema do jedne nevytapene zony a smidlike, nevidim jediny duvod proc by do tohoto reseni kdokoli na SFZP stoural...
Odpovědět