Příkon PDL vytápění

Podlahové vytápění
Odpovědět
Matějka
Příspěvky: 52
Registrován: 02 kvě 2006, 12:57
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příkon PDL vytápění

Příspěvek od Matějka »

Chtěl bych jen upozornit ostatní uživatele programu touto cestou na nutnost dopočítat přikon podlahového vytápění z průtoku a teplotního spádu - tedy P=m/3600*cp*dt (kW=kg/s*kJ/kg.K*K). Ve výsledcích hydraulického výpočtu je uveden výkon PDL vytápění, t.j. pouze ta část tepla, která je vyzářena do místnosti. Při dimezování zdroje je však potřeba počítat s příkonem, který zahrnuje i ztrátu tepla do země, případně do nižších podlaží. Do doby, než bude v programu proměnná "Příkon větve" jasně uvedena je dobré tuto věc mít na paměti.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 695
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Pojem "Příkon" zaveden od verze 3.4.0
Jindřich Matějka

Příspěvek od Jindřich Matějka »

Děkuji za zavedení proměnné příkon PDL vytápění. Protože výkony PDL, směřující dolů nejsou nijak zanedbatelné, dalším užitečným krokem by bylo jejich přiřazení místnostem pod PDL vytápěnou místností, nebo mimo objekt. Tím by se upřesnil příkon pro dimenzování zdroje a bylo by jasné, jaká část příkonu jde skutečně mimo a je tedy daní za komfort při PDL topení.
Mirek01
Příspěvky: 27
Registrován: 23 dub 2013, 21:01

Re: Příkon PDL vytápění

Příspěvek od Mirek01 »

Dobrý den,
měl bych prosím dotaz, jak je to při výpočtu tepelných ztrát v TV, kde počítám i s tepelnou ztrátou podlahy. Je do návrhu PDL pro potřebný tepelný výkon do místnosti počítána i tepelná ztráta podlahou a poté ještě započítán potřebný výkon systému PDL pro ztrátu směrem dolů? Pro PDL při rekonstrukci, kde jsou zdi a strop zatepleny a podlaha je nad nevytápěným prostorem s malou tl. tepelné izolace(pouze systémová deska) je to docela zásadní. Děkuji.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 695
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Příkon PDL vytápění

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Soubor V9 přenáší z programu TV do navazujících programů tepelné ztráty podlahou jako samostatný údaj.
V Dimenzování těles máte na kartě Místnosti sloupec Qzp (tepelná ztráta podlahou) a sloupec KQzp, který obsahuje zaškrtávátko.
Zaškrtnutím zadáte požadavek, že má být tepelná ztráta podlahy odečtena z celkové ztráty místnosti.
Odpovědět