nové plochy

Dotazy a odpovědi k problematice vypracování žádosti o podporu v programu Nová zelená úsporám 2013 a 2014
Odpovědět
Zbyněk D
Příspěvky: 3
Registrován: 28 črc 2015, 08:35

nové plochy

Příspěvek od Zbyněk D »

Dobrý den, rád bych se zeptal jak řešit pro NZÚ nový stav konstrukcí, které se ve stávajícím stavu RD neobjevují?
Například dveře ve stávajícím stavu RD, které se v novém stavu zadívá. V okně „KONSTRUKCE“ zadám dveře pouze pro V1 a V2 nevytvářím. Následně v okně „ZÓNY“ v podokně „SEZNAM KONSTRUKCÍ HRANICE ZÓNY“ zadám pro variantu V1 počet otvorů 1 a pro V2 0 (případně nezatrhnu V2).
V opačném případě, kdy se ve stěně nově zřizuje vstup zadávám v okně „KONSTRUKCE“ opět pouze V1 (zkoušel jsem nové dveře i vytvořit V2 se stejnými hodnotami, ale následný problém se nevyřeší). Následně v okně „ZÓNY“ v podokně „SEZNAM KONSTRUKCÍ HRANICE ZÓNY“ zadám pro variantu V1 počet otvorů 0 a pro V2 počet otvorů 1. Po vygenerování krycího listu a výpočet výše dotace se však tyto nové dveře neobjeví v ploše a tedy nejsou zde peníze z dotace.
Toto se děje se všemi novými konstrukcemi např. u přístavby plochy stěn, stropu atd. Můžete mi prosím poradit jak toto řešit, případně napsat, kde dělám chybu a jakým způsobem ji odstranit?

Předem děkuji a s pozdravem

Zbyněk D
koutnak
Příspěvky: 69
Registrován: 21 pro 2005, 10:52
Bydliště: Ostrava

Re: nové plochy

Příspěvek od koutnak »

Dobrý den.
Neví jestli Vám můj postup pomůže, protože jsem ho neaplikoval na výstupy pro NZÚ, takže pro tento případ to nemám ověřené. Ale potřeboval jsem do V2 zadat otvory, které ve V1 nebyly. Udělal jsem to tak, že jsem zadal konstrukci/otvor s oběma variantami V1 i V2, ale pro V1 jsem zadal x i y=0,00m. Při zadávání otvoru do příslušné obvodové konstrukce jsem pak otvory obvyklým způsobem vložil. Ve výpočtu místnosti pro V1 se sice tyto otvory zobrazovaly, ale protože měly nulové rozměry, měly i nulovou plochu i ztrátu, Ve V2 pak již vše zohledněno bylo.
Zbyněk D
Příspěvky: 3
Registrován: 28 črc 2015, 08:35

Re: nové plochy

Příspěvek od Zbyněk D »

Dobrý den, tento postup jsem zkoušel, ale neúspěšně. Problém, jak se mi zdá, je, že do podpory se počítají plochy z V1 a ne z V2.
Nevím, zda špatně zadávám do programu, nebo je chyba jinde.
Děkuji za pomoc
Zbyněk D
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: nové plochy

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

To je zásadně špatně.
V Průkazu 2013 se počítá v souladu s vyhláškou 78 / 2013 Sb. s referenční budovou. Program dokáže zpracovat jen jednu referenční budovu. To znamená, že není možné, aby v rámci jedné úlohy byly dvě varianty obálky budovy, kde by konstrukce měly různé plochy!! To by musely také být dvě Referenční budovy a to program neumí. Pokud si na kartě Budova přečtete komentáře k Variantě výpočtu a k NZÚ - viz tlačítka s otazníkem - tak zjistíte, že tam je tento problém popsán. To je zásadní změna ve srovnání s výpočtem Průkazů podle vyhlášky 148 / 2007 Sb.

V případě zpracování Průkazu lze zadat konstrukcím dvě varianty hodnot součinitelů prostupu tepla U(V1) a U(V2). To je možné použít jen jako studii rozdílů výsledků při použití dvou variant tepelných izolací. Protokol k průkazu ENB se ale zásadně tiskne ze zadání varianty 1 (V1).
Při jakékoliv změně ploch se musí zadat dvě nezávislé úlohy. Pro účely porovnání dvou a více různých variant řešení, je k dispozici modul Porovnání. Do tohoto modulu lze exportovat výsledky z libovolného počtu úloh a rozhodovat, které řešení je nejlepší.

V případě zpracování žádostí o NZÚ je zásadně potřeba, vždy zadat dvě nezávislé úlohy (SS - stávající stav a NS - nový stav). Zde jsou vždy různé hodnoty součinitelů prostupu tepla, ale i různé hodnoty velikosti ploch. Z obou úloh si pak provedeme export do Porovnání, kde máme vyhodnoceny všechny hodnoty, které jsou potřeba uvádět v dokumentech zasílaných na SFŽP. V modulu Porovnání je k dispozici i funkce k exportu krycích listů.
Zbyněk D
Příspěvky: 3
Registrován: 28 črc 2015, 08:35

Re: nové plochy

Příspěvek od Zbyněk D »

Děkuji, zkusil jsem to na RD a je to OK.
Zbyněk D
Odpovědět