činitel ZTM

Dotazy a odpovědi k problematice vypracování žádosti o podporu v programu Nová zelená úsporám 2013 a 2014
Odpovědět
kabrtova
Příspěvky: 1
Registrován: 16 kvě 2013, 10:04

činitel ZTM

Příspěvek od kabrtova »

Pracovník SFŽP po mně chce přesně rozepsat, jak jsem dospěla k Ztm – prý chce mít jistotu že jsem zohlednila vlhkost a nasákavost
Do příloh jsem normálně vytiskla skladbu konstrukcí z TOB, kde je dole poznámka jak se došlo k hodnotě Ztm
( Poznámka:
ZTM – činitel tepelných mostů. Je určen k přepočítání výrobci uváděné D na ekv, která pak zohledňuje vliv nasákavosti stavebních izolací. Hodnota ZTM může být pro různé druhy izolačních materiálů předepsána metodikou výpočtu.
Součinitel ZTM umožňuje také zohlednit vliv kotvení, přerušení izolační vrstvy krokvemi, rámovou konstrukcí atp.
Jednotlivé hodnoty ZTM se sečtou a zadají jednou hodnotou do sl. ZTM. Pro výpočet platí vztah ekv = .(1 +  ZTM))

Jde to nějak vytisknout z programu nebo si musím udělat solo tabulku sama?
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: činitel ZTM

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Již jsem se s tímto požadavkem setkal. Zatím to vždy pocházelo ze severočeského pracoviště SFŽP. Nemám informaci, že by to bylo vyžadováno i na jiných pracovištích SFŽP. Jelikož se ZTM zadává jen jedním číslem, lze tisk členů, ze kterých je toto číslo vypočítáno řešit jedině formou poznámky.
Momentálně to neumíme. Pokud by pracovníci SFŽP začali všeobecně tento údaj vyžadovat, museli bychom upravit program TOB a navazující komunikaci s TV a tisk dokumentů z TV.
Momentálně je asi nejvhodnější doplnit údaje o ZTM do dokumentu "Přehled materiálů použitých v konstrukcích budovy" který jsme nedávno zavedli a lze ho vytisknout z programu TV / karta Konstrukce. Budete muset udělat export do Wordu a tabulku doplnit o komentář, jak byly jednotlivé hodnoty ZTM získány.
Odpovědět