Protokol k výpočtu konstrukce ve styku se zeminou

Dotazy a odpovědi k problematice vypracování žádosti o podporu v programu Nová zelená úsporám 2013 a 2014
Odpovědět
Lukáš
Příspěvky: 31
Registrován: 13 říj 2010, 12:51

Protokol k výpočtu konstrukce ve styku se zeminou

Příspěvek od Lukáš »

Dobrý den,
byl jsem vyzván o doplnění protokolu výpočtu konstrukce ve styku se zeminou, mám podlahové konstrukce ve dvou variantách a při výstupu tisku se mi zobrazí v protokolu varianta původní konstrukce úplně a pro nový stav pouze hodnoty U, R a Uekv. Zadávám něco špatně nebo je to běžný výstup?

Děkuji

http://a3projekt.rajce.idnes.cz/nastenka#123.jpg
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Protokol k výpočtu konstrukce ve styku se zeminou

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Neděláte.
Údaje o zemině se nemění a tak je tiskneme jen ve sloupci V1.
koutnak
Příspěvky: 69
Registrován: 21 pro 2005, 10:52
Bydliště: Ostrava

Re: Protokol k výpočtu konstrukce ve styku se zeminou

Příspěvek od koutnak »

Od SFŽP jsem ve výčtu nedostatků obdržel také toto:
- A.3 - Pravděpodobně je u výpočtu přenosu tepelných toků stavebních prvků přilehlých k zemině použita redukce pomocí součinitele b, což odporuje metodickému pokynu (možná nejsou jen předloženy protokoly podlah na zemině).

V metodickém pokynu se píše:
Součinitel prostupu tepla se stanoví bez vlivu zeminy a přilehlých nevytápěných prostor. Přídavné tepelné odpory Ru [(m2.K)/W] se do výpočtu součinitele prostupu tepla nezahrnují.

Popravdě tomu textu z pokynu moc nerozumím. Mám zadánu konstrukci PDL (s vytápěním, přilehlá k zemině, z=0). V okně "Přenos tepla zeminou ČSN EN 13370" mám zadáno Ag, P a další a do okna konstrukce pak přeneseno Uekv a UNekv. Takto se pak tato (tedy tyto, mám tam dvě PDL) konstrukce načetly do Průkazu a spočítalo b (0,58 a 0,62). Toto b je pro NZÚ špatně? Má tam snad být b=1?
Protokoly výpočtu podlahy jsou k energetickému posudku přiloženy tak, jak se tisknout při tisku konstrukce-podlahy.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Protokol k výpočtu konstrukce ve styku se zeminou

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Podle textu v bodu A.3 předpokládám, že jste do dokumentace nevložil dokument s názvem "Protokol k výpočtu konstrukce ve styku se zeminou", který lze u konstrukcí přilehlých k zemině vytisknout z karty Konstrukce.
koutnak
Příspěvky: 69
Registrován: 21 pro 2005, 10:52
Bydliště: Ostrava

Re: Protokol k výpočtu konstrukce ve styku se zeminou

Příspěvek od koutnak »

Aha. Děkuji za nasměrování. Při tisku v listopadu jsem tiskl sestavu Tisk konstrukcí dle TOB, kde byla možnost vybrat si i tisk Podlaha přilehlá k zemině - ale tato volba je aktuálně nedostupná.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Protokol k výpočtu konstrukce ve styku se zeminou

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

To je chyba, která se v odevzdávaných dokumentacích asi dost často vyskytuje. Soudím podle častých dotazů na tuto problematiku.
Karta Podlahy přilehlé k zemině v programu v TOB je určena ke kontrole, zda je potřeba dávat tepelnou izolaci ve velkých halách. Příležitostně si přečtěte help k této kartě.
Odpovědět