Zateplení pomocných zón v NZÚ2013

Dotazy a odpovědi k problematice vypracování žádosti o podporu v programu Nová zelená úsporám 2013 a 2014
Odpovědět
Lukáš
Příspěvky: 31
Registrován: 13 říj 2010, 12:51

Zateplení pomocných zón v NZÚ2013

Příspěvek od Lukáš »

Dobrý den,
při dotazování přes e-mail s vedoucí pracovnicí call centra SFŽP ohledně způsobilých výdajů jsem narazil na zateplování nevytápěných (pomocných zón), kdy mi bylo sděleno, že NEMOHU do výpočtu uvažovat nově zateplené konstrukce nevytápěných zón z důvodu zlepšování okrajových podmínek na konstrukci oddělující nevytápěnou a posuzovanou zónu. Dokonce bych toto zateplení měl uvažovat do stávajícího stavu a nebo ho vůbec nezahrnovat do výpočtu.
Jaký na to máte názor? Má paní vedoucí pravdu, případně podle čeho postupovat (norma, vyhláška) abych toto podchytil včas. Přeci se může vyskytnout případ, kdy není možné zateplení vnitřní konstrukce oddělující dvě zóny a proto si pomohu zateplením vnějších obvodových stěn nevytápěné zóny.

Děkuji
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Zateplení pomocných zón v NZÚ2013

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Ze zveřejněných MP jsem nikde nevyčetl, že by mezi způsobilé výdaje nepatřilo zaizolování nevytápěných prostorů, které přiléhají k vytápěným prostorům. Zaizolování těchto prostorů se podílí na snížení měrných tepelných ztrát vytápěných prostorů.
Požadavek, aby se izolace nevytápěné zóny zařadily do výchozího stavu je velice zvláštní.
Musíme vyčkat, jaká dodatečná, v MP nezveřejněná pravidla začne SFŽP používat.
Odpovědět