Nová zelená úsporám

Dotazy a odpovědi k problematice vypracování žádosti o podporu v programu Nová zelená úsporám 2013 a 2014
Odpovědět
Simona
Příspěvky: 1
Registrován: 02 črc 2013, 21:40

Nová zelená úsporám

Příspěvek od Simona »

Dobrý den,
řeším předběžný posudek, zda zákazník dosáhne na NZÚ. Jedná se o celoposklepený rodinný dům a v podmínkách pro posudky NZÚ jsem našla, že nesmím použít součinitel redukce "b" pro podlahy na terénu ani podlahy na sklepě. Když ale podlahu nad suterénem zadám jako podlahu nad venkovním prostorem, vyjde mi zateplení v tl. cca 250mm. Když bych zadala (při definování konstrukce) tuto podlahu jako mezi vyt. a nevyt. prostorem, a do zóny pak dala vnější prostředí, vyhoví mi sice tloušťka cca 100mm, ale nevyjde mi Uem.....jaký postup je správný? Děkuji předem za odpověď.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová zelená úsporám

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

V metodických pokynech je napsáno, že se nesmí používat hodnoty činitele redukce "b" z tabulek uvedených v ČSN 73 0540-3:2005.
Zadavatel požaduje, aby byly hodnoty činetele redukce "b" počítána podle ČSN EN ISO 13789:2009 (nevytápěné prostory - výpočet je součástí Průkazu 2013) a podle ČSN EN ISO 13370:2009 (konstrukce přilehlé k zemině - výpočet je součástí programu TV).
Odpovědět