Zadávání konstrukcí

Modul Průkaz 2013 je určen ke zpracování průkazů ENB podle nové vyhlášky č. 78/2013 Sb., o energetické náročnosti budov.
Odpovědět
vaclav.j
Příspěvky: 2
Registrován: 19 zář 2016, 14:23

Zadávání konstrukcí

Příspěvek od vaclav.j »

Dobrý den,

měl bych dotaz k zadávání kontrukcí na kartě zóny (ať už při zadávání konstukcí PENB 2013 nebo obálka 2011).
V případě zadání nové konstrukce se mi téměř pokaždé jeden rozměr konstrukce do varianty 2 propíše jako nulový. Otvorové výplně v konstrukci, které následně zadávám se mi do var. 2 rovněž propíší s počtem nula kusů. Všechny konstrukce pak musím znovu otevřít a smazat ručně nulový rozměr/počet ve variantě 2 a odkontrolovat, že se rozměry mezi variantami neliší.
Můj dotaz - je možno v nastavení PROTECHu toto automatické nulování rozměrů konstrukcí ve variantě 2 vypnout?

Předem děkuji za odpověď, Járka
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadávání konstrukcí

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Žádné zapnutí/Vypnutí nulování rozměrů pro V2 neexistuje.
Do Seznamu konstrukcí zóny jsou konstrukce vkládány pomocí dialogového okna Konstrukce zóny. Zadané číselné hodnoty jsou zobrazeny ve dvou sloupcích, které mají nadpisy "varianta 1" a "varianta 2". U polí pro zadávání 1. rozměru a 2. rozměru jsou mezi sloupci umístěna zaškrtávátka.
Při prvním otevření okna jsou pole pro zaškrtávátka prázdná a pole pro rozměry jsou ve sloupci pro V2 chráněny proti zápisu. Zobrazené číselné hodnoty jsou ve sloupci V2 shodné s údaji ve sloupci pro V1.
Ke změně hodnot ve sloupci pro V2 může dojít jen tehdy, pokud uživatel cíleně zaškrtne zaškrtávátka a tím aktivuje možnost zápisu do sloupce pro V2.
Pokud se zaškrtávátko z pole odstraní, je do pole ve sloupci V2 vložena hodnota z pole V1.
Konstrukce zóny (3971).png
Konstrukce zóny (3971).png (91.38 KiB) Zobrazeno 9559 x
vaclav.j
Příspěvky: 2
Registrován: 19 zář 2016, 14:23

Re: Zadávání konstrukcí

Příspěvek od vaclav.j »

Dobrý den,

tomuto rozumím - případ, který popisuji však občas nastává, když otevřu dialogové okno Konstrukce zóny, vyberu typ konstrukce, určím světovou stranu a zadám rozměry pro variantu 1 (na zaškrtávátka V2 vůbec neklikám) - následně po potvrzení OK se mi do jednoho z rozměrů nebo do počtu výplní ve variantě 2 propíše nula (přestože se zaškrtávátky V2 jsem vůbec nemanipuloval). Mám pocit, že se to stává zejména pokud mezi konstrukce začnu zařazovat otvorové výplně...
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadávání konstrukcí

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Vámi popisované stavy nedokáži vyvolat.
V kartě Seznam konstrukcí vždy vidím údaje, zadané v okně Konstrukce. Pošlete mi úlohu, kde k tomu dochází.
Odpovědět