Krycí listy NZU

Modul Průkaz 2013 je určen ke zpracování průkazů ENB podle nové vyhlášky č. 78/2013 Sb., o energetické náročnosti budov.
Odpovědět
sicivap
Příspěvky: 5
Registrován: 18 dub 2014, 09:04

Krycí listy NZU

Příspěvek od sicivap »

Dobrý den,
mám prosím otázku ohledně hodnot přenášených do krycích listů. U stěny obvodové se mi přenese do kolonky Součinitel prostupu tepla konstrukce U hodnota horší, než je vypočítána v TOB. Vypočítaná hodnota je 0,213 W/m2K a přenese se hodnota 0,263 W/m2K. U oken se přenáší hodnota U ze stávajícího stavu. Je nutné hodnoty následně ručně upravovat nebo se musí někde nastavit, které hodnoty se mají přenášet?

Děkuji za odpověď
koutnak
Příspěvky: 69
Registrován: 21 pro 2005, 10:52
Bydliště: Ostrava

Re: Krycí listy NZU

Příspěvek od koutnak »

Podle Vámi uváděných hodnot bych si tipnul, že se Vám přenáší hodnota U povýšená od korekční člen ΔU=0,05. A to je v pořádku, ne?
sicivap
Příspěvky: 5
Registrován: 18 dub 2014, 09:04

Re: Krycí listy NZU

Příspěvek od sicivap »

Bohužel není. Nebo je potom korekční činitel započten dvakrát. Hodnota U=0,213 je hodnota již po započtení ztm a korekčního činitele ΔU=0,05. Konstrukce zadávám přímo v TOB a v celém navazujícím výpočtu je počítáno s hodnotou U=0,213, pouze od krycích listů se přenese hodnota jiná, horší.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Krycí listy NZU

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Pošlete nám Vaši úlohu.
Máte tam asi nějaké chyby v zadání konstrukcí, které se následně promítnou do Krycích listů. Tato moje poznámky vychází z toho, že jste jediný, kdo tento typ připomínky zaslal. Bez vaši úlohy nelze ale zjistit, o jakou chybu se jedná.
Odpovědět