hodnocení Uem v grafické podobě

Modul Průkaz 2013 je určen ke zpracování průkazů ENB podle nové vyhlášky č. 78/2013 Sb., o energetické náročnosti budov.
Odpovědět
JitkaM
Příspěvky: 17
Registrován: 06 kvě 2013, 09:38

hodnocení Uem v grafické podobě

Příspěvek od JitkaM »

Dobrý den, moc nerozumím s čím je porovnáváno Uem budovy v grafickém průkazu PENB. Mám větší změnu dokončené budovy. Energetický štítek obálky - klasifikace C, v protokolu k PENB tyto hodnoty - průměrný součinitel prostupu tepla obálkou - vypočítaný 0,369, referenční 0,415, splněno.Uem ref. pro nové obytné budovy je 0,5, s použitím redukčního činitele je to 0,4. Vždy je tedy vypočítaná hodnota menší než referenční
Proč v grafickém průkazu ENB je na druhé straně v ukazatelých energetické náročnosti ve sloupečku obálka budovy moje budova hodnocena s Uem 0,37 v klasifikační třídě D??? S čím je ta vypočítaná hodnota tedy porovnávána?
Jitka Matúšů
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: hodnocení Uem v grafické podobě

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Jak mám vědět, co jste kde zadala? Nevim!
Pošlete úlohu.
Na kartě Hodnocení platí, že pro hodnocení §6 se porovná Uem s Uem,Ref a pro zařazení do třídy se porovnává Uem / Uem,Ref,NB.
Přesně tak jak to požaduje vyhláška.

A z toho co jsem napsal v předchozí větě vyplývá, že je-li Nová budova, pak Uem,Ref = Uem,Ref,NB a je-li Změna budovy, pak musí platit
Uem,Ref,NB = Uem,Ref . 0,8
Ing. Lumír Štencek
Příspěvky: 8
Registrován: 28 srp 2006, 10:14
Bydliště: Květinová 35, 746 01 Opava

Re: hodnocení Uem v grafické podobě

Příspěvek od Ing. Lumír Štencek »

V ČSN 730540-2 je vtabulce 5 uvedena nepřekročitelná hodnota Uem,N,20 = 0,5. Vy však musíte také porovnávat s 0,8 hodnotou referenční hodnoty a to ve Vašem případě činí 0,8x0,415= 0,332 což je nižší hodnota než Vaše 0,369. proto jste v hodnocení na parametru "D" . Vždy se bere při hodnocení PENB referenční hodnota vynásobená 0,8 jako hodnota "C" .
Štencek
koutnak
Příspěvky: 69
Registrován: 21 pro 2005, 10:52
Bydliště: Ostrava

Re: hodnocení Uem v grafické podobě

Příspěvek od koutnak »

Marně se snažím ve vyhlášce najít, kde je uvedeno to co píšete, tedy že " ... pro hodnocení §6 se porovná Uem s Uem,Ref a pro zařazení do třídy se porovnává Uem / Uem,Ref,NB. Přesně tak jak to požaduje vyhláška." Konkrétně mi jde až o to zařazení do třídy, tedy porovnání s Uem,Ref,NB. Proč porovnání s NB? Nedaří se mi najít, kde je toto stanoveno.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: hodnocení Uem v grafické podobě

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Paragraf 9, článek (7). Zde je popsáno, jak se mají stanovit hranice klasifikačních tříd. Hranice se určí... jednotně pro referenční podmínky platné pro nové budovy.
Tento přístup zajišťuje, že např. třída B bude vyjadřovat stejné vlastnosti budovy ať již se jedná o změnu dokončené budovy, novou budovu a nebo budovu s téměř nulovou spotřebou energie.
koutnak
Příspěvky: 69
Registrován: 21 pro 2005, 10:52
Bydliště: Ostrava

Re: hodnocení Uem v grafické podobě

Příspěvek od koutnak »

Děkuji, to mi nějak unikalo.
Odpovědět