Chlazení

Modul Průkaz 2013 je určen ke zpracování průkazů ENB podle nové vyhlášky č. 78/2013 Sb., o energetické náročnosti budov.
Odpovědět
sicivap
Příspěvky: 5
Registrován: 18 dub 2014, 09:04

Chlazení

Příspěvek od sicivap »

Dobrý den,

při zadání chlazení zóny a přiřazení kompresorového zdroje chladu k zóně se v protokolu tisku v části: Energetická náročnost hodnocené budovy d) rozdělení dílčích dodaných energií objeví jako energonositel Energie okolí, ale v celém řádku jsou 0. Proč tomu tak je prosím?

Dříve se tento energonositel u kompresorového chlazení v protokolu nezobrazoval.

Děkuji za odpověď
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazení

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Pokud mi pošlete snímek, ze kterého bude jasné o jakou tabulku se jedná budu moci přesně odpovědět.
sicivap
Příspěvky: 5
Registrován: 18 dub 2014, 09:04

Re: Chlazení

Příspěvek od sicivap »

Dobrý den,
přikládám snímek.
1.png
1.png (22.72 KiB) Zobrazeno 11519 x
Děkuji za odpověď
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazení

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Opravíme, aby se tento řádek s hodnotami 0 nezobrazoval.
koutnak
Příspěvky: 69
Registrován: 21 pro 2005, 10:52
Bydliště: Ostrava

Re: Chlazení

Příspěvek od koutnak »

Měl bych dotaz na administrátora. Kolega "sicivap" vložil do své zprávy obrázek. Já ve Firefoxu vidím jen text "Obrázek" a v IE navíc před tímto textem i něco jako obrázek ve formě křížku (jakým se zavírají okna Win). Před pár dny jsem chtěl do svého příspěvku vložit také obrázek, ale nepřišel jsem na to jak. Prosté CTRL+C nefunguje. Stisk tl.Img vloží "img][/img"!?. Co se tím myslí? Jak postupovat? Co mám někde nastaveno špatně?
Jan Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2005, 18:30
Bydliště: Novy Bor, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazení

Příspěvek od Jan Rysavy »

Postup pro vkládání obrázků jsem umístil do nového vlákna: http://forum.protech.cz/viewtopic.php?t=843
Kdyby to nechodilo, ozvěte se mi prosím. Díky.
koutnak
Příspěvky: 69
Registrován: 21 pro 2005, 10:52
Bydliště: Ostrava

Re: Chlazení

Příspěvek od koutnak »

Děkuji za odpověď, hlavně za info, že obrázek má být v PNG.
Ovšem hlavní problém je ten, že se mi žádná záložka Příloha nezobrazuje. Takže printscreen obrazovky, kde uvidíte jak to u mne vypadá, mohu poslat jedině přes SZ, kam přílohu mohu vložit.
Jan Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2005, 18:30
Bydliště: Novy Bor, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazení

Příspěvek od Jan Rysavy »

Díky za informaci, o problému jsme netušili, zatím se nikdo neozval. Můžete prosím vkládání příloh otestovat nyní, problém by měl být opraven. Lze vkládat nejen obrázky ale i například ZIP se zakázkou, atd.

JPG lze také použít, ale je pro snímky obrazovek programů nevhodný. JPG komprese je postavená pro fotky a na ostrých hranách snímků obrazovek si vyláme zuby. Obrázek potom obsahuje artefakty po kompresi. Případně při vysoké kvalitě uloženého JPG je obrázek zbytečně veliký proti PNG. JPG je vždy ztrátová komprese, vždy přijdete o nějaká data v obrázku, kvalitou/velikostí lze ovlivnit o kolik. V případě PNG tento problém odpadá, jde o bezztrátovou kompresi a obrázek zachováte 1:1 do posledního bitu. Rozdíl mezi PNG a JPG hezky ilustroval Louis Brandy: http://lbrandy.com/blog/2008/10/my-firs ... -webcomic/
koutnak
Příspěvky: 69
Registrován: 21 pro 2005, 10:52
Bydliště: Ostrava

Re: Chlazení

Příspěvek od koutnak »

Fajn, oprava se chytla. Nejen že vidím i ten obrázek vložený v příspěvku uživatele "sicivap", ale mám tady i záložku Příloha. Jen mi není úplně jasné, jak kolega sicivap mohl ten obrázek vložit, když ta záložka Příloha chyběla :-). Ale odpověď nepotřebuju znát ;-).
Bez názvu.png
Bez názvu.png (6.32 KiB) Zobrazeno 11506 x
Jan Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2005, 18:30
Bydliště: Novy Bor, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazení

Příspěvek od Jan Rysavy »

Obrázek byl připojen jiným mechanismem, přes Img a zřejmě tažením myši. Nezkoumal jsem do hloubky. Jeho příspěvek jsem následně upravil a obrázek vložil pomocí záložky Příloha. Takže záhada se nekoná :)

Díky za ověření a hlavně informaci, že to původně nechodilo.
Odpovědět