Náměty k modulu Průkaz 2013

Modul Průkaz 2013 je určen ke zpracování průkazů ENB podle nové vyhlášky č. 78/2013 Sb., o energetické náročnosti budov.
Odpovědět
Jan Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2005, 18:30
Bydliště: Novy Bor, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Náměty k modulu Průkaz 2013

Příspěvek od Jan Rysavy »

Pokud máte nápady k vylepšení práce s modulem Průkaz 2013, ozvěte se nám prosím.

Za sebe bych uvítal možnost adresovat obrázky (s fotografií domu, případně scanem podpisu) relativní cestou k zakázce, takže by bylo možné soubory obrázků přesouvat společně se zakázkou, případně přejmenovat jejich adresář a po načtení zakázky by modul dohledal i příslušné obrázky.

Dále mi schází možnost samostatného nastavení okrajů pro tisk Grafického průkazu, u kterého neočekávám vazbu společně se zbytkem dokumentace a chtěl bych ho tisknout vystředěně na A4 jen s minimálním okrajem. Přenastavovat okraje tam a zpět při každém tisku mi připadá nepohodlné. Jak tento problém řešíte? Tisknete někdy Grafický průkaz také s okrajem u hřbetu, pro vazbu?

Používáte možnost vložit svůj podpis přímo do Grafického průkazu? Funguje Vám automatické odečtení jeho pozadí (ze scanu nebo fotografie)?

Nepostrádáte možnost tisknout Grafický průkaz s vysokým kontrastem, například na černobílých tiskárnách? V takovém režimu by se upravila paleta barev: světlá pozadí by byla bílá, světlé rámečky a texty černé, atd.

Připravujeme efektivnější uložení obrázků uvnitř PDF exportů, takže jejich velikost se zmenší minimálně na 50%.

Připravujeme obsah do poměrně rozsáhlého Protokolu k průkazu, tak jak je běžné v ostatních programech PROTECH. Obsah je vedle náhledu také součástí PDF exportů a usnadňuje navigaci v rámci dokumentu.
St.Wilczek
Příspěvky: 19
Registrován: 27 kvě 2009, 09:09

Re: Náměty k modulu Průkaz 2013

Příspěvek od St.Wilczek »

Tož nějaký námět by tu byl.
1) Při vkládání konstrukcí do zóny nefunguje tlačitko "insert" Vždy je třeba hrabat po myši nebo mít vloženou poslední konstrukci a před ní vkládat řádek pomocí "Ctrl+Insert".
2) Při práci s rámem okna na kartě konstrukce (TV) je také třeba vzít do ruky myš.

Jsou to prkotiny, ale otravují.
Naposledy upravil(a) St.Wilczek dne 12 črc 2013, 12:57, celkem upraveno 2 x.
St.Wilczek
Příspěvky: 19
Registrován: 27 kvě 2009, 09:09

Re: Náměty k modulu Průkaz 2013

Příspěvek od St.Wilczek »

Duplicita - smazáno - pardon
Ondřej Hyhlík
Příspěvky: 14
Registrován: 08 črc 2011, 12:44

Re: Náměty k modulu Průkaz 2013

Příspěvek od Ondřej Hyhlík »

Dobrý den,

Chtěl bych požádat, zda by nešlo doplnit tlačítko přepínaní Variant na kartě tisk v Průkazu 2013. Nachází se pouze na kartách Zóna a Referenční budova. Když mám dvou Variantní úlohu, a často potřebuji mezi nimi přepínat. musím se Vrátit na předešlé karty, přepnou zpět a pak teprve tisk nebo nějaké úpravy.. Trochu je otravné. Děkuji
koutnak
Příspěvky: 69
Registrován: 21 pro 2005, 10:52
Bydliště: Ostrava

Re: Náměty k modulu Průkaz 2013

Příspěvek od koutnak »

Už jsem párkrát měl stejný námět. I když já bych to přepínací tlačítko přivítal hlavně v záložce Hodnocení.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměty k modulu Průkaz 2013

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Ano správně. Toto tlačítko chybí jen na kartě Hodnocení!! Uvidíme, zda bude reálné ho tam dát. To není až tak jednoduché.
Při rozhovorech s uživateli zjišťuji, že řada z nich se na kartu Hodnocení snad dívá poprvé, jelikož po nich požaduji z této karty nějaké informace. To je nejdůležitější karta.
Do tisku se musí jít zásadně z karty Hodnocení, kde jsou soustředěny skoro všechny důležité informace. A pro uživatele Budova2014 tam přibudou další.
Ondřej Hyhlík
Příspěvky: 14
Registrován: 08 črc 2011, 12:44

Re: Náměty k modulu Průkaz 2013

Příspěvek od Ondřej Hyhlík »

Ano, Na kartě hodnocení chybí taktéž. Ale rozhodně se přikláním i k tisku. Zrovna teď se mně stalo, že jsem vytiskl grafickou část PENB ve Variantě dvě. Mezitím jsem se potřeboval na něco podívat a přepnul jsem se na V1. Když jsem se vrátil k tisku, tiskl jsem protokol PENB V1. Upřímně nemám chuť na to myslet a pokaždé si 3x kontrolovat co tisknu. Bohužel si nedokážu představit jak moc je to složité, ale kdyby to šlo, přikláněl bych se k Variantě, kdyby pod stávajícíma dvěma tlačítky (Protokol Průkazu, Grafický průkaz) vznikly ještě tytéž dva s jasným označením V1(V2). Bylo by to myslím uživatelsky jednoduší. Děkuji
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměty k modulu Průkaz 2013

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Nemusíte nic 3x kontrolovat.
Na kartě Tisk je na prvním řádku karty tučně zobrazena informace: Výpočet pro variantu X.

Požadovaná úprava je skutečně časově náročná. V současné době na to programátora neuvolním. Musíme nejdříve dokončit program na vzestup teploty.
Odpovědět