Stránka 1 z 1

Zadání stínění výplní

Napsal: 06 zář 2018, 15:46
od vdovec
Kde lze, prosím, pro potřeby PENB zadat stínění výplní (např. žaluziemi) pro posouzení chlazení?
Při zadávání na kartě ZONY, v oknu Seznam konstrukcí hranice zóny a kartě Výplně lze zadat součinitele stínění horizontem, markýzou a žebrem. Ale stínění žaluzií apd., tak jako u výpočtu tepelné zátěže, zadat nelze. U ENB se toto nezadává?
Děkuji za odpověď.
pv

Re: Zadání stínění výplní

Napsal: 06 zář 2018, 20:01
od Zdenek Rysavy
Záložka Výplně, karta Zóny.
Na této záložce je sloupec Fsh,C - pohyblivé clonění pro chlazení. Referenční budova má hodnotu Fsh,C = 0,2. Starší verze Průkazu vkládala u posuzované budovy také Fsh,C = 0,2. Jelikož jsme k tomu dostali připomínky, aktuální verze Průkazu vkládá do pole Fsh,C = 1,0.

Re: Zadání stínění výplní

Napsal: 10 zář 2018, 15:33
od vdovec
Takže v současnosti nelze stínění pohyblivými prvky u posuzované budovy zohlednit?

Re: Zadání stínění výplní

Napsal: 10 zář 2018, 19:17
od Zdenek Rysavy
Hodnotu veličiny Fsh,C můžete editovat. Tak jako všechny ostatní veličiny nabízení u výplní.

Re: Zadání stínění výplní

Napsal: 11 zář 2018, 10:11
od vdovec
dfva.PNG
dfva.PNG (96.72 KiB) Zobrazeno 2592 x
Aha, tak zde bude patrně problem. Protože se mi nedaří koeficient editovat, a mám ho fixně nastavený na 1,00 a tam směřoval můj prvotní dotaz. Můžu změnit pouze

Dále mám další potíž u změny zařazení konstrukce v TOB 2011 (karta Prostředí). U některých konstrukcích se mi nedaří zařazení změnit (může to být spojené s tím, že je konstrukce již použita ve výpočtu?).
Děkuji.
pv

Re: Zadání stínění výplní

Napsal: 12 zář 2018, 16:36
od Zdenek Rysavy
Clonění výplní
Nejvhodnější postup pro editaci hodnot Fsh,C a Fsh,H ( a i dalších veličin) je využití tabulky Úprava koeficientů oken. Tabulku otevřete tlačítkem Koeficienty oken, které je dole na kartě Zóny. Lze editovat vybranou množinu výplní současně. Tlačítko máte i na Vašem snímku.
Druhá možnost je, postavit v Seznamu konstrukcí zóny kurzor na výplň kterou potřebujeme editovat a z Místní nabídky vybrat povel Clonění. Otevře se okno Clonění konstrukce. Zde lze změnit hodnoty veličin jen u vybrané konstrukce.

Zařazení konstrukce
Je-li konstrukce a její zařazení (IDTK) provedeno v programu TV, výběrem z okna Konstrukce, lze změnu provést zase jen v programu TV, v okně Konstrukce. První řádek tohoto okna obsahuje popis konstrukce podle ČSN 73 0540-2. Za popisem je umístěno tlačítko k otevření výběrového seznamu konstrukcí a výběrem jiné konstrukce (IDTK) je provedena změna zařazení konstrukce.