Ohřev TV solárními kolektory

Modul Průkaz 2013 je určen ke zpracování průkazů ENB podle nové vyhlášky č. 78/2013 Sb., o energetické náročnosti budov.
Odpovědět
PK Interklima
Příspěvky: 5
Registrován: 11 srp 2011, 17:00

Ohřev TV solárními kolektory

Příspěvek od PK Interklima »

Dobrý den, proč je ukazatel ENB - Teplá voda vždy ve třídě "C", když ohřev zajištěn solárními panely.
Na kartě Zdroj tepla mám elektropatronu a na kartě TV mám tento zdroj vybrán a solární panely mám zadány na kartě Kolektory. Ve výpočtu spotřeby tepla na ohřev TV ř.6 je Potřeba tepla v systému 4878,6 kWh/rok a na ř.8 Energie dodaná kolektory 4431,9 kWh/rok, tak bych předpokládala, že to posune hodnocení do vyšší třídy.
Dále mám dotaz proč mi nejde zadat typ kolektorů výběrem ... ze seznamu. Vždy mi to napíše že je "nevhodný poměr ploxchy kolektorů a roční potřeby energie na přípravu TV!"
Děkuji Rubešová
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohřev TV solárními kolektory

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Třídy se stanovují poměrem HB/RB z celkové dodané energie. Viz první tabulku na kartě Hodnocení. Instalací solárních kolektorů nezměníte dodanou energii ale neobnovitelnou primární energii.
Se zvyšováním počtu kolektorů klesá měsíční účinnost (viz sloupec účinnost) a také začnou klesat měsíční hodnoty využitelné energie.
Jakmile v některém měsíci klesne účinnost na hodnotu 0 %, program zobrazí varování o nevhodné velikosti plochy.
Postup při vkládání dat z katalogu: pomocí tlačítka (...) umístěného za polem Typ kolektorů otevřít katalog, vybrat dodavatele a jeho výrobek a pak tlačítkem Vyber přenést údaje na kartu Kolektor.
Odpovědět