Snížení ref.neob.energie pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie

Modul Průkaz 2013 je určen ke zpracování průkazů ENB podle nové vyhlášky č. 78/2013 Sb., o energetické náročnosti budov.
Odpovědět
erottova
Příspěvky: 1
Registrován: 25 zář 2019, 10:43

Snížení ref.neob.energie pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie

Příspěvek od erottova »

Dobrý den,
zpracovávám PENB na RD (jednozónový), který má plnit požadavky budovy s téměř nulovou spotřebou energie. Na kartě "budova" i "hodnocení" mám zaškrtnuté políčko "Výpočet budovy s téměř nulovou spotřebou E". Referenční hodnota Uem je spočítaná správně, ale referenční hodnota neobnovitelné E se na kartě "Hodnocení" počítá jako 0,75násobek z ref.hodnoty neob.E pro novou budovu před r.2015, což není správně podle výkladu vyhl.78/2013Sb. cituji:
...výpočet referenční budovy proběhne s patřičnými parametry obálky (fR = 0,7, viz výše) a dalšími vstupy pro referenční budovu (např. účinnost zdroje tepla pro vytápění 80 %, atd.). Takto stanovenou spotřebu primární neobnovitelné energie referenční budovy je následně pro splnění požadavku třeba o (∆ep,R 25%) procentuálně snížit.
Chtěla bych se zeptat, jestli lze nějakým nastavením výpočtu dojít k výsledkům referenční budovy podle výkladu výše nebo jak dále postupovat.
Děkuji, Eva Rottová

Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 688
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení ref.neob.energie pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Počítáme to tak, jak píšete.
Násobitele 0,75 vyjadřuje snížení o 25 %.

Odpovědět