Má se hodnota "U" zaokrouhlovat?

Dotazy a odpovědi k problematice vypracování žádosti o podporu v programu SFŽP Zelená úsporám
Odpovědět
Lukáš Došek
Příspěvky: 4
Registrován: 16 srp 2010, 15:40

Má se hodnota "U" zaokrouhlovat?

Příspěvek od Lukáš Došek »

Dobrý den,
pracovník SFŽP mi vrátil posudek s tím, že mi u stropu nad suterénem vycházelo v navrhovaném stavu U=0,401. Doporučená hodnota je 0,4 a podle něj je to tedy špatně.
Zajímalo by mě, jestli je jeho názor oprávněný, když v posudku Protechu je jasně napsáno, že daná skladba vyhovuje. Mají snad pracovnící SFŽP své vlastní požadavky na hodnoty U, které jsou definovány s přesností na tisíciny, nebo jen úředník neví, že se ta hodnota zaokrouhluje? Nebo má snad pravdu?
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Má se hodnota "U" zaokrouhlovat?

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

V ČSN 73 0540-2:2007 je uvedena hodnota 0,40 (W/m2.K). V technické praxi se hodnota 0,401 zaokrouhlí na 0,40.
Skutečností je, že někteří pracovníci SFŽP s tímto mají potíže.
moutly
Příspěvky: 2
Registrován: 21 pro 2009, 20:54

Re: Má se hodnota "U" zaokrouhlovat?

Příspěvek od moutly »

Zdenek Rysavy píše:V ČSN 73 0540-2:2007 je uvedena hodnota 0,40 (W/m2.K). V technické praxi se hodnota 0,401 zaokrouhlí na 0,40.
Skutečností je, že někteří pracovníci SFŽP s tímto mají potíže.
Stalo se mi něco podobného. Nešlo by v příslušném tiskovém výstupu již provést zaokrouhlení na 2 desetinná místa?
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Má se hodnota "U" zaokrouhlovat?

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

V protokolu, který tiskne program TOB, je zobrazena hodnota vypočítaná a hodnota zaokrouhlená na počet míst podle ČSN.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Má se hodnota "U" zaokrouhlovat?

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Pro výpočty starších objektů by se měly používat hodnoty z ČSN 73 0543-3, tab. D1 a D2.
Myslím, že to je i výslovně uvedeno v metodických pokynech pro NZÚ 2013.
Odpovědět