Vytapeny/nevytapeny suteren

Dotazy a odpovědi k problematice vypracování žádosti o podporu v programu SFŽP Zelená úsporám
Odpovědět
zdenek77
Příspěvky: 24
Registrován: 15 zář 2009, 10:22

Vytapeny/nevytapeny suteren

Příspěvek od zdenek77 »

Dobry den,
jenom mala poznamka k pouziti programu PENB. Pocital jsem panelovy dum, a protoze se jednalo o konstrukci, kde byly pouzity prevazne parapetni panely a pasova okna s drevenymi meziokennimi vlozkami, bylo jednodusi a presnejsi merit tyto konstrukce zvlast a ne jako standardne zmerit celou plochu zdiva i s otvory, ktere se odectou sami po zadani.

Ja jsem nejprve zadal vsechna okna, potom vsechny panely atd. Teoreticky by to nemelo vadit, ale VADI. Program ignoroval vsechny vyplne otvoru, ktere jsem zadal a tedy daval nesmyslne vysledky. Reseni, ktere jsem nalezl bylo namodelovat fiktivni konstrukci, jejiž plocha by byla stejne velka jako plocha oken a vlozit ji pred okna. Potom to funguje spravne, tato konstrukce bude mit logicky nulovou plochu, protoze vsechna okna se od ni odectou.

Dost me prekvapilo, ze program nezkousnul okna zadana bez prislusne neprusvitne konstrukce, od ktere by je mohl odecist.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytapeny/nevytapeny suteren

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Je to tak jak píšete.
Algoritmus výpočtu nad seznamem konstrukcí je založen na to, že zadání výplní předchází zadání stěn, ve kterých jsou výplně osazeny.
Další verze bude doplněna o kontrolu a pokud program zjistí, že zadání výplně nepředchází zadání stěny, vyhlásí to jako chybu.
Odpovědět