Bytové domy v zelené úsporám

Dotazy a odpovědi k problematice vypracování žádosti o podporu v programu SFŽP Zelená úsporám
Odpovědět
Tomas_D
Příspěvky: 13
Registrován: 19 lis 2009, 13:31

Bytové domy v zelené úsporám

Příspěvek od Tomas_D »

Dobrý den,
rád bych se ujistil, jak se postupuje ve výpočtu pro ZÚ u bytových domů oprotu RD. Je postup výpočtu naprosto stejný, jen si v PTV kartě budova přepnu na bytový dům a dál již zadávám obalku jako u RD? Agross potom zadám jako součet všech bytů dohromady? Je ještě někde nějaký rozdíl...?

děkuji za radu Tomas_D
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Bytové domy v zelené úsporám

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Ano.
Postup u BD a RD je stejný.
Agross není jen součet všech bytů. Mohou tam patřit vnitřní chodby a schodiště. Podívejte se do TNI 73 0330 a poslední výklad Agross zveřejněný na stránkách SFŽP.
Tomas_D
Příspěvky: 13
Registrován: 19 lis 2009, 13:31

Re: Bytové domy v zelené úsporám

Příspěvek od Tomas_D »

Děkuji, ty chodby a schodiště vím..., četl jsem tu definici ploch.
Libor H
Příspěvky: 1
Registrován: 13 dub 2010, 10:55

Re: Bytové domy v zelené úsporám

Příspěvek od Libor H »

Dobrý den. Počítám bytový dům, který má však spíše charakter polyfunkčního domu.Půdorys 26,8*13,8 m.Obytná část je pouze v patře 3 byty a jedna garsonka a vstupní chodba včetně schodiště z 1.np. V přízemí o světlé výšce 4,0 m se nacházejí vytápěné sklady a kanceláře a nevytápěné dvě garáže asi na 1/4 půdorysu. Když mám zadané na kartě budova obytný dům tak mi měrná potřeba tepla po zateplení (stěny+strop+plast okna)vychází 85 kWh/(m2*rok), když na této kartě zadám rodinný dům, tak mi měrná potřeba tepla po zateplení vychází 56 kWh/(m2*rok). Protože se nejedná o klasický bytový dům, tak se mi zdá, že při nastavení na kartě objekty na bytový dům vychází měrná potřeba tepla příliš vysoká a na hodnotu 55 kWh/(m2*rok) nelze tento objekt zateplit. Je možné proto nastavit na kartě typ objektu RD aby to bylo akceptovatelné FŽP ? Děkuji za odpověď.
Odpovědět