protokol výpočtu

Výpočet potřeby tepla podle ČSN 13790 a TNI 73 0330 k žádostem o podporu v programu SFŽP Zelená úsporám.
Odpovědět
tomas
Příspěvky: 1
Registrován: 23 bře 2010, 17:23

protokol výpočtu

Příspěvek od tomas »

Dobrý den,

měl bych připomínku k tisku protokolu programu PT. Pokud mě zajímá pouze první varianta výpočtu např. kvůli výměně zdroje tepla (zelená úsporam C), tak se v tisku protokolu zobrazují hodnoty pro obě varianty i když pro druhou variantu vůbec nezadávám složení konstrukcí ani velikost rozměrů při zadávání zón. Přesto se do výsledné tabulky přenesou některé provázané hodnoty a výsledky druhé varianty jsou tím pádem nesmyslné a stejně tak i hodnota úspory energie což působí jako celek chybným dojmem. U předchozí verze se druhá varianta v tisku automaticky potlačila pokud se v ní nic nezadalo, myslím že by bylo rozumné tuto funkci obnovit. Dále bych se chtěl zeptat na propojení programů protech v 2.1.9 s autocadem 2010. Vše jsem nainstaloval podle instrukcí, v autocadu se správně objevila lišta nástrojů, ale nekomunikuje s protech. Nevím jestli je chyba u mne nebo jestli se vám doposud nepodařilo najít programátora, který toto zajistí a tato souhra funguje pouze mezi protech a autocad 2004 jak je uvedeno zde na fóru.

Děkuji a přeji hezký den.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: protokol výpočtu

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Obě "sady" údajů tiskneme jen na titulním listu. Všechny ostatní přílohy jsou jen jednovariantní.
Bude-li to potřeba, uděláme zde nějaké úpravy.
Problém s novějšími verzemi Autocadu nemáme ještě vyřešen.
michal_vondrak
Příspěvky: 2
Registrován: 06 dub 2010, 09:21

Re: protokol výpočtu

Příspěvek od michal_vondrak »

Dobrý den, chci reagovat na dotaz od uživatele tomas. Minulý týden mi vrátili dokumentaci na zateplení z krajského pracoviště SFŽP a chtějí po mě odstranit z titulního listu variantu Nový stav(V2). Vzhledem k tomu, že se u posuzovaného objektu mění podlahová plocha, musím počítat stávající a nový stav zvlášť, proto se neubráním ve výstupu dvěma variantám s nulovou úsporou. Uvědomuji si, že je to jen "optický" problém, ale pro některé pracovníky SFŽP by to mohl být závažný problém.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: protokol výpočtu

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Připravujeme nový tisk titulní stránky protokolu, kde bude řešen i problém výpočtu stávajícího stavu a nového stavu budovy a dosažených úspor ve dvou samostatných úlohách.
Odpovědět