špatné přenesení výkonu těles

Dimenzování otopných soustav
Odpovědět
Ondřej Hyhlík

špatné přenesení výkonu těles

Příspěvek od Ondřej Hyhlík »

Dobrý den

Mám problém s přenesením správných výkonů z TV do dimosu.
Konkrétně u fan-coilu minib. Výkon konvektoru mám nadimenzovaej v TV např na 1KW a při načtení do Dimosw je hodnota pouhých 50W. U zbylých těles se výkon přenáší dobře
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: špatné přenesení výkonu těles

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Pošlete mi mailem Vaši úlohu TV a pro kontrolu ještě Vámi vyexportovaný soubor xxx.V9, který do DIMOSU načítáte. Pokud jste si nenastavil své vlastní cesty, pak soubor "jméno.STV" naleznete v adresáři PROTECH\TV_W\Zakazky a soubor "jméno.V9" v adresáři PROTECH\TV_W\ArchivVx.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: špatné přenesení výkonu těles

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

V dotazu uživatel chybně popsal problém. V programu TV byla u některých těles nastavena hodnota požadovaného výkonu těles QTp = 50 W. Z katalogu vybraná těles měla redukovaný výkon tělesa QTr spočítaný podle údajů výrobce a skutečných provozních teplot. Do programu DIMOSw jsou předávány oba údaje, QTp i QTr. V programu DIMOSW lze nastavit požadavek, zda má být hmotnostní průtok úseky větve počítán z výkonů požadovaných QTp, nebo redukovaných QTr.
Při výpočtech v programu DIMOSW, je nutné interpretovat zobrazené hodnoty ve sloupci Q ve vztahu k nastavení této volby. V případě, že je nastaven požadavek na použití hodnot QTr, souvisejí hodnoty Q se skutečným výkonem těles.
Odpovědět