demo verze DIMOSW

Dimenzování otopných soustav
Odpovědět
Ondrej

demo verze DIMOSW

Příspěvek od Ondrej »

Ahoj, chtěl jsem se jen zeptat, jestli někdo nevíte, jestli je možné použít tento program v demo verzi pro výpočet dimenzí plast. potrubí - vytápění jednoduchého rod. domku. Mám koupenou verzi a hw klíč, ale zatím jsem jen používal program pro výpočet tepelných ztrát a když spustím program DIMOSW, tak mě to píše že je to jen demo verze. A dále jsem chtěl poradit ohledně aktualizací, jak nejjednodušeji aktualizovat program.
Díky mockrát za každou radu. Ondra
lepidlo

comment

Příspěvek od lepidlo »

teraz nechapem , co ma program dimos spolocne s tepelnymi stratami???
koutnak
Příspěvky: 69
Registrován: 21 pro 2005, 10:52
Bydliště: Ostrava

Re: demo verze DIMOSW

Příspěvek od koutnak »

DIMOSW v demo verzi lze použít jen na vyzkoušení funkcí. Na skutečné výpočty použít nelze. Co má znamenat "Mám koupenou verzi a hw klíč"? Verzi čeho? Na tepelné ztráty se používá program TZ, na dimenzování DIMOSW a na výpočet podlahového topení program PODLAHY. Přestože píšete, že máte koupenou nějakou verzi a hw klíč, tak podle formulace dotazu to nevypadá, že byste se zabýval návrhy topení. Takže doporučuji obrátit se na odborného projektanta a nepytlíkovat to sám. Nevyplatí se to. Aktuální verze programů jsou ke stažení na www.protech.cz.
Ondřej

Příspěvek od Ondřej »

Ahoj díky za odpověď, mám tedy asi koupený od firmy PROTECH jen program tepelné ztráty a chtěl jsem využít program DIMOSW pro výpočet dimenzí plast. potrubí.
Už jsi totiž nepamatuji co mám vlastně koupené, ale když mi to píše při spuštění že je program v demo verzi, tak se asi ani nemá cenu pokoušet používat program? Nevíte tedy kolik by mě stálo dokoupení programu DIMOSW. Jinak začínám s projektováním topení a scháním nějaké programy pro výpočty, nejlépe, aby spolupracovali s AutoCadem.
Ondra
koutnak
Příspěvky: 69
Registrován: 21 pro 2005, 10:52
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od koutnak »

Ondřej píše:Ahoj díky za odpověď, mám tedy asi koupený od firmy PROTECH jen program tepelné ztráty a chtěl jsem využít program DIMOSW pro výpočet dimenzí plast. potrubí.
Už jsi totiž nepamatuji co mám vlastně koupené, ale když mi to píše při spuštění že je program v demo verzi, tak se asi ani nemá cenu pokoušet používat program? Nevíte tedy kolik by mě stálo dokoupení programu DIMOSW. Jinak začínám s projektováním topení a scháním nějaké programy pro výpočty, nejlépe, aby spolupracovali s AutoCadem.
Ondra
Ceny SW Protech najdete na jejich www stránkách (http://www.protech.cz/produkty/aktualni-cenik.php). Pro výpočty tepelných ztrát budov a navazujících tepelně-technických výpočtů neznám v ČR nic lepšího než program TZ, rozšířený o moduly "Stabilita a zisky" a "Tepelná zátěž" (pro výpočet TZ není modul "Tepelná zátěž" bezpodmínečně nutný, modul "Stabilita ..." ano) a již velmi toužebně očekávaný modul ENB pro výpočet energetické náročnosti budov dle vyhl.148/2007. Programy DIMOSW a PODLAHY umí spočítat rozvody snad ve všech možných variantách, ale podle mého názoru je porozumění jeho výsledkům někdy trochu složitější (a to především pro začátečníka). Pan Ryšavý se na mne bude asi zlobit, ale pokud úplně začínáte a nemáte zatím do žádného software investováno, zkuste se podívat na program TechCON (www.techcon.sk). Existuje i v několika firemních verzích, které jsou sice sortimentově omezeny, ale pokud vám ten omezený sortiment nebude vadit, máte to zdarma. Zatím jsou verze Rehau, Schütz a zcela nově Giacomini (dostanete na seminářích http://www.arnema.cz/arnema/clanek_det. ... fd4e42783b).
Odpovědět