Stránka 1 z 1

podlahová smyčka

Napsal: 25 led 2019, 15:30
od Anna
Dobrý den,
potřebuji poradit, jak zadat smyčku podlahového vytápění napojenou na radiátorový okruh pomocí regulačního ventilu např. RTL. Při výpočtu neumím zadat odlišnou teplotu podlahového vytápění např 40°C a radiátorového okruhu např. 70°C.
Děkuji za odpověď.

Re: podlahová smyčka

Napsal: 27 led 2019, 15:01
od Zdenek Rysavy
I když děláte návrh smyček z programu DIMOS, můžete na kartě Návrh smyček jednotlivým smyčkám zadat libovolnou teplotu Tr. To umožňuje provést návrh smyčky pro libovolné provozní podmínky. Znáte tedy výkon smyčky Qs, tlakovou ztrátu smyčky dpS a hmotnostní průtok smyčky Ms. Tuto smyčku nemůžete připojit při zadávání úseků větve do větve s jinou teplotou. Program DIMOS takovýto případ hlídá a přepočítá spotřebič na provozní teplotu větve.
K zadání této smyčky do větve v programu DIMOS, na kartě Zadání úseků, musíte použít nabídku „do místnosti vložit spotřebič“. Ta vám umožní zadat potřebné údaje o spotřebiči, které jste si vypočítala na kartě Návrh smyček. DIMOS vypočítá potřebné zaregulování okruhu smyčky.

Re: podlahová smyčka

Napsal: 28 led 2019, 13:46
od Anna
Dobrý den,
velice děkuji za rychlou odpověď.

Re: podlahová smyčka

Napsal: 07 úno 2019, 07:53
od Roman K.
Dobrý den
měl bych se ještě k danému tématu dotaz, při zadání smyčky PVT jako spotřebiče zadávat na kartě Zadání úseků RTL ventil ( např. Meibes ) jako typ 2. regulačního prvku a smyčku zadávat bez přípojky nebo si vytvořit na kartě přípojky samostatnou přípojku s daným potrubím v délce cca 1,0 m a ventilem RTL na zpětném potrubí ?
Děkuji
Roman K.

Re: podlahová smyčka

Napsal: 07 úno 2019, 08:30
od Zdenek Rysavy
U každého spotřebiče můžete vždy osadit 1.RP, 2.RP i 3.RP.
U některých regulačních prvků může být nastaven speciální příznak, který zajišťuje, že pokud tento RP zadáme na pozici 1.RP, nelze již nic zadat na pozici 2.RP.
Toto se prakticky vyskytuje u některých rozdělovačů, ale i u několika ventilů typu H. Jedná se o případy, kdy je přívodní i zpětná část armatury pevně dána. A je-li v tomto případě přívodní část osazena regulační kuželkou a na zpátečce je pevná hodnota kv (průtokoměr nebo otevřeno/zavřeno), zahrnují hodnoty kv v katalogu uvedené, obě části.