Fotovoltaické panely a příprava TV

Posouzení energetické náročnosti budov podle vyhlášky 148/2007 Sb.
Odpovědět
Tomáš
Příspěvky: 19
Registrován: 05 říj 2006, 19:35

Fotovoltaické panely a příprava TV

Příspěvek od Tomáš »

Dobrý den
chci se zeptat, jakým způsobem se zadá FTV systém jen pro přípravu TV?
Děkuji
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 695
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotovoltaické panely a příprava TV

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Jak je vidět na kartě Výroba energie, bude veškerá elektrická energie vyrobená FV (zadaná do tabulky Fotovoltaické systémy) odečtena od celkové potřeby elektrické energie v objektu. Tím se sníží spotřeba elektrické energie a neobnovitelná primární energie. Tento výpočet je zobrazen též na kartě Bilance, v tabulce Energonositelé.
Pokud bude FV dodávat energii jen do topné tyče na ohřev TV, byl by výše uvedený postup nekorektní, jelikož by byla odečtena i energie, která nebude na ohřev TV spotřebována. To by bylo v rozporu s ustanovením §5, odst. 2, písm. c) vyhlášky č. 78/2013 Sb. Potřebujeme tedy zajistit, aby do tabulky Fotovolataické systémy na kartě Výroba energie, byly v jednotlivých měsících zadány jen hodnoty elektrické energie (vyrobené systém FV) odpovídající právě potřebě elektrické energie na ohřev TV v příslušném měsíci.
Na kartě TV zadáme Systém ohřevu TV, který bude mít zdroj tepla s energonositelem Elektřina ze sítě. Na řádku 12 jsou zobrazeny měsíční hodnoty spotřeby elektrické energie.
Na kartě Výroba energie zadáme v okně Fotovoltaický systém údaje o instalovaném fotovoltaickém systému. Ve sloupci QPV,distr jsou zobrazeny měsíční hodnoty elektrické energie, které sníží výslednou hodnotu energonositele Elektřina ze sítě. Pokud bude v některých měsících hodnota QPV,distr větší, než je hodnota spotřeby elektrické energie na řádku 12 (viz karta TV) musíme upravit hodnotu QPV,distr pomocí součinitele fm,PV.

Pokud by měl být takovýto výpočet běžně používán, je možné okno Fotovoltaický systém doplnit o automatické dopočítávání potřebných hodnot korekčního členu fm,PV.
Odpovědět