celková plocha obálky

Posouzení energetické náročnosti budov podle vyhlášky 148/2007 Sb.
Odpovědět
Likar
Příspěvky: 3
Registrován: 07 zář 2009, 12:32

celková plocha obálky

Příspěvek od Likar »

Dobrý den,

prosím o radu ohledně "celkové plochy obálky". Pokud v modulu ENB zadám dvě zóny tak se mi v průkazu v kolonce "celkové plochy obálky" zobrazí plocha včetně plochy zdí mezi zónama a tím vychází předpokládám vyšší roční spotřeba tepla. Pokud provedu výpočet ze stejných dat v modulu obálka vychází obálka dobře (nižší přesně o plochu konstrukcí mezi zónama). Přitom u uvedených konstrukcí mám nastavené prostředí za konstrukcí jako zónu 2. Kde se dá toto nastavit aby sousedící konstukce nebyly započítány do obálky v PENB.

Děkuji

Líkař
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: celková plocha obálky

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Tento problém bude vyřešen v některé další verzi. Může nastat jen tehdy, když zóna 2 je také typu "posuzovaná" a Vy do úlohy potřebujete zadat konstrukci oddělující zónu 1 a zónu 2. V manuálu doporučujeme zadávat tuto dělící konstrukci jen v nezbytných případech. Výpočet, který v tomto případě v modulu ENB probíhá není úplně korektní (jsou tam použita určitá zjednodušení celé této problematiky). Tento výpočet je při hodinovém kroku výpočtu značně komplikovaný a je docela možné, že nová vyhláška bude postavena na měsíčním kroku výpočtu a řada věcí se zjednoduší.
Hodnota celkové plochy obálky nevstupuje při výpočtu průkazu ENB do žádného výpočtu.
Pokud by ve Vašem případě byla zóna 2 typu "pomocná nevytápěná",je chyba, že konstrukci zadáváte do obou zón. Tato konstrukce má být zadána jen v "posuzované" zóně. V pomocné zóně se nemá vyskytovat.
Likar
Příspěvky: 3
Registrován: 07 zář 2009, 12:32

Re: celková plocha obálky

Příspěvek od Likar »

Děkuji za odpověď.

Zjistil jsem, že plocha obálky, která se tiskne do průkazu a ze které vychází A/V lze vyplnit samostatně na kartě "budova". Tuto kolonku jsem nějak přehlédl.
Odpovědět