NERD dle TNI 73 0329

Posouzení energetické náročnosti budov podle vyhlášky 148/2007 Sb.
Odpovědět
Vostal
Příspěvky: 9
Registrován: 21 bře 2009, 21:14
Kontaktovat uživatele:

NERD dle TNI 73 0329

Příspěvek od Vostal »

Zasílám námět k doplnění (vylepšení ) modulu ENB ...
Podobně jako v poslední verzi přibyla záložka štítek budovy by mohla přibýt záložka "Klasifikace NERD" zohledňující postup popsaný v "Metodice hodnocení nízkoenergetických rodinných domů" (viz. http://www.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=5088 ) + aktualizace TNI 73 0329 Zjednodušené výpočtové hodnocení a klasifikace obytných budov s velmi nízkou potřebou tepla na vytápění - Rodinné domy (Vydána: 1.2.2009 ).

Pokud někdo již teď zná postup jak přímo v programovém prostředí PROTECH vypočíst Energetickou náročnost nízkoenergetických RD ("ponížení potřeby energie na vytápění zahrnutím vlivu vnitřních tepelných zisků (od osob, osvětlení, spotřebičů, ... ), vliv pasivních solárních zisků ) + vyhodnocení celkové potřebu primární energie (kWh/(m2.a)) = potřebu primární energie na vytápění, přípravu TV, větrání, popřípadě chlazení, elektrospotřebiče a osvětlení v kWh vztaženou na 1 m2 podlahové plochy budovy za rok tak předem velice děkuji za tip.
Ing. Petr Vostal
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: NERD dle TNI 73 0329

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Problematika pasivních domů a s tím související problematika výpočtů je popsána v dokumentaci k CD 399.
Vostal
Příspěvky: 9
Registrován: 21 bře 2009, 21:14
Kontaktovat uživatele:

Re: NERD dle TNI 73 0329

Příspěvek od Vostal »

Dobrý den,
děkuji za info o vylepšení programového vybavení Protech - ENB. Už jsem CD 399 stáhl, nainstaloval a testuji...
S pozdravem Petr Vostal
Ing. Petr Vostal
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: NERD dle TNI 73 0329

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Vše související s "pasívními domy" bude zařazeno do nového modulu Pasivní domy PD, který si budete moci dokoupit k programu TV, případně PENB.
koutnak
Příspěvky: 69
Registrován: 21 pro 2005, 10:52
Bydliště: Ostrava

Re: NERD dle TNI 73 0329

Příspěvek od koutnak »

Od srpna 2010 platí nové TNI 73 0329 a 30. Nedostal jsem se ještě k tomu, abych si zjistil rozdíly oproti předchozímu vydání TNI, ale předpokládám že tam budou. A protože mám teď na dva pasivní domky zpracovávat posouzení, zajímalo by mne, kdy můžeme očekávat verzi SW s již zahrnutými novými TNI. Děkuji za info.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: NERD dle TNI 73 0329

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Změny, které jsou v TNI, nevyvolávají nutnost vydání nové verze programů. Pokud se seznámíte s obsahem nových TNI, není problém žádost vypracovat se stávající verzí..
Nové CD připravujeme na začátek září. Budou doplněny katalogy, upraveny nápovědy a doplněny další funkce, které usnadní práci s programy.
Odpovědět