Návrh zásobníku teplé vody

Dotazy, návrhy a připomínky k programům firmy PROTECH. Pokud se příspěvek týká konkrétního programu, použijte prosím odpovídající fórum.
Odpovědět
koutnak
Příspěvky: 69
Registrován: 21 pro 2005, 10:52
Bydliště: Ostrava

Návrh zásobníku teplé vody

Příspěvek od koutnak »

Ve vašem portfoliu programů mi chybí program pro návrh velikosti akumulačního zásobníku teplé vody s výpočtem potřebného topného příkonu. Na TZB-info dnes vyšel první ze série článků k této problematice - http://voda.tzb-info.cz/priprava-teple- ... teple-vody, který mě k napsání návrhu na program inspiroval. Představoval bych si to nejspíše jako samostatný program v kategorii "Kotelny" nebo jako modul do TV. Vím že metod výpočtu je více (např. viz článek), ale myslím že máte dost kontaktů na naše přední odborníky, aby bylo možné vybrat vhodnou metodu výpočtu, případně zahrnout do programu metod více. Bylo by fajn, kdyby v programu mohly být zahrnuty i nějaké časové diagramy odběru TV (např. pro bytové domy, rodinné domy, zdravotní střediska, nemocnice, hotely, sportovní zařízení, restaurace, apod.) a výpočty potřeby TV dle vyhl.120/2011 (nová příloha č.12 k vyhl.428/2001Sb).
koutnak
Příspěvky: 69
Registrován: 21 pro 2005, 10:52
Bydliště: Ostrava

Re: Návrh zásobníku teplé vody

Příspěvek od koutnak »

Naprosto mi uniká, jak se vaše reakce týká obsahu mého příspěvku. Výpočetní postup návrhu zásobníku TUV nemá žádnou souvislost s konkrétním výrobkem a tedy ani s žádným katalogem.
Jan Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2005, 18:30
Bydliště: Novy Bor, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh zásobníku teplé vody

Příspěvek od Jan Rysavy »

Příspěvek od uživatel siamon jsem odstranil, šlo o spam. Jde o poměrně sofistikované programy (případně externisty z levných zemí jako je Indie), které se snaží do diskuzních fór vkládat příspěvky, které by měly vypadat co nejvíce legitimně. Postupují tak, že se pokusí použít části stávajícího textu, které na takovém fóru naleznou a doufají, že příspěvek moderátorům proklouzne, protože bude vypadat relevantní. Potom dodatečně příspěvek doplní nebo upraví, aby obsahoval odkazy na nějakou komerční službu, kterou se snaží v rámci spamu propagovat. Uživatele jsem odstranil také.
Odpovědět