Dimenzování solárních soustav

Dotazy, návrhy a připomínky k programům firmy PROTECH. Pokud se příspěvek týká konkrétního programu, použijte prosím odpovídající fórum.
Odpovědět
Datel

Dimenzování solárních soustav

Příspěvek od Datel »

Pěkný den. Nechystáte se rozšířit svůj soubor programů o pomůcku pro dimenzování solárních soustav ?? Na trhu chybí komplexní nástroj který by v sobě obsáhl návrh soláru od stanovení velikosti kolektorové plochy, dimenzování rozvodů a prvků solárních soustav a jeho součástí by byl i úplný katalog solárních prvků. Vhodné by bylo jej doplnit o výpočet bilance solární energie. Děkuji za odpověd.
Matějka
Příspěvky: 52
Registrován: 02 kvě 2006, 12:57
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvek od Matějka »

Také bych to uvítal, solárních aplikací přibývá a zatím to řešíme víceméně "od boku".
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Mám za to, že dodavatelé jednotlivých solárních systémů dodávají pro projektanty i potřebný návrhový program.
Pokud by ale byl o program na návrh solárních systémů zájem, můžeme se toto problematikou koncem roku 2007 začít zabývat.
Denní časový průběh energetické bilance libovolně orientované plochy máme zpracovaný pro program tepelná zátěž (ČSN 73 0548) a nechala by se pro vyhodnocení solární soustavy využít.
Koutňák

Příspěvek od Koutňák »

Někteří dodavatelé možná něco takového i dodávají, ale obecně nějaký software na návrh solárních systémů chybí. Navíc dnes, v době veřejných soutěží na dodávky, není vždy možné nebo vhodné, projektovat konkrétní systém, protože ten kdo soutěž vyhraje, může instalovat něco zcela jiného, než bylo naprojektováno. Takže mnohdy, když je známo, že dodavatel bude vybírán ve veřejné soutěži, je vhodné dát do projektu jen obecné parametry navrhovaného systému (a pokud jde investice z veřejných rozpočtů, je to dokonce podmínka).
Lenka_F
Příspěvky: 1
Registrován: 25 bře 2010, 15:38

Re: Dimenzování solárních soustav

Příspěvek od Lenka_F »

Dobrý den, potřebovala bych pomoci s formulářem na bilancování solárních soustav pro Zelenou úsporám (solární zisky). Jsem z toho jelen :shock: je tu někdo, kdo by mi uměl pomoci?
Děkuji Lenka_F@email.cz
Odpovědět