aktualizace katalogů

Údržba a doplňování katalogů na straně uživatelů
Odpovědět
JitkaM
Příspěvky: 17
Registrován: 06 kvě 2013, 09:38

aktualizace katalogů

Příspěvek od JitkaM »

Dobrý den, provádíte nějak aktualizaci katalogů např. aktualizaci Kv hodnot u ventilů rozdělovačů? Jak zjistím zda kv hodnoty ventilů, které jsou v katalogu, odpovídají hodnotám vyrobce v současné době? Musím si je všechny kontrolovat a případně sama aktualizovat? Nyní jsem narazila např. na ventily v rozdělovači Revel RSRP, kde pro nastavení ventilu 7 výrobce uvádí hodnotu kv 0,9 a ve výpočtech podlahy se objevuje 0,636, což samozřejmě dává zcela jiné tlakové ztráty. Při procházení katalogami jsem zjistila, že soubor ventilů Revel je z roku 2007. Jeho akutalizaci tedy neproběhla 7 let? Nebo tomu špatně rozumím? Zatím mě vůbec nenapadlo, kontrolovat si tyto hodnoty u materiálu z katalogů a vždy předpokládám, že jsou aktuální.
S pozdravem
Jitka Matúšů
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: aktualizace katalogů

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Aktualizaci katalogů provádíme na základě podkladů od výrobců, někdy na základě požadavků uživatelů. Ne vždy nám výrobce zašle podklady v době uvedení nového výrobku na trh.
Katalog ventilů REVEL jsem upravil a aktuální verze bude umístěna na CD 526, které asi vydáme příští týden. Vám ho posílám e-mailem.
Odpovědět