Chyba v zadání obálky budovy

Výpočet tepelných ztrát podle ČSN EN 12831
Odpovědět
Milan.F
Příspěvky: 12
Registrován: 21 lis 2013, 10:42

Chyba v zadání obálky budovy

Příspěvek od Milan.F »

Dobrý den,

po nainstalování modulu pro NZU, mi program vyhazuje chybu na kartě potřeby tepla chybu v zadání obálky budovy, ale už bohužel není tato chyba díle specifikována a nemohu se nikde dohledat, kde tu chybu mám. Pokud otevřu soubory vytvořené před nainstalováním toho modulu, tak mi to chybu nepíše. Dále jsem zkoušel program přeinstalovat (nepomohlo), vytvořil jsem nový soubor, vše jsem znovu zadal a chyba se neukázala, po vypnutí a zapnutí programu mi to tam zase svítí červeně. Nevíte jestli je to náhodou jen chybou programu, nebo někde v zadání, máte nějaké tipy, kde by mohla chyba být? Děkuji za odpověď.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba v zadání obálky budovy

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Na kartě Potřeba tepla probíhá kontrola zda je úloha pro NZÚ správně zadána. Již dva roky platí pravidlo, že úloha musí obsahovat jen jednu variantu. To znamená, že musíte udělat jednu úlohu pro Stávající stav a druhou samostatnou úlohu pro Nový stav. Z každé úlohy uděláte z karty Hodnocení export do modulu Porovnání. Zde Vám program provede všechna vyhodnocení, která jsou pro NZÚ potřeba.
Zda je úloha správně zadaná lze snadno zkontrolovat stisknutím tlačítka Varianta 2 na kartě Zóny. Zde se nesmí NIC změnit. Pokud se změní jakákoliv hodnota zobrazovaná na této kartě je úloha špatně zadaná a na kartě Potřeba tepla jsou zobrazeny v poli pro EA(V1) a (V2) různé hodnoty. To je v případě výpočtu NZÚ zásadní chyba.
Milan.F
Příspěvky: 12
Registrován: 21 lis 2013, 10:42

Re: Chyba v zadání obálky budovy

Příspěvek od Milan.F »

Dobrý den,

děkuji za odpověď. Problém byl, že ve variantě 2 nebyl zadán činitel stínění, který jsem měl zadán pouze ve variantě 1. Ale moc nerozumím, proč řeším varinatu 2, já měl za to, že výsledky a vstupy bere program jen z V1, jednotlivé stavy mám rozděleny jak jste psal výše, tedy starý stav - jeden soubor, nový stav - druhý soubor, k čemu přesně ta V2 je? Děkuji.

Přeji pěkný den
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba v zadání obálky budovy

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Je tam potřeba pro případ, že má být do Průkazu načtena starší úloha, kde ještě bylo možné i v rámci NZÚ dělat v jedné úloze současně dvě varianty,
Odpovědět