nefunkční řetězení místností

Výpočet tepelných ztrát podle ČSN EN 12831
Odpovědět
Kolale
Příspěvky: 1
Registrován: 16 dub 2015, 22:03

nefunkční řetězení místností

Příspěvek od Kolale »

Dobrý den,

měla bych na Vás prosbu, zda byste mi neporadil - jedná se o nefunkční řetězení místností. V Protechu řeším tepelné ztráty staršího bytového domu. Např: Pro vytápěnou místnost, která je nad nevytápěným suterénem, zadávám pro konstrukci podlahy teplotu za konstrukcí, tedy teplotu v suterénu, přes odkaz na číslo místnosti m0 do příslušné kolonky. Toto řetězení mi však v principu nefunguje u žádné zadané místnosti. Dokonce mi vychází pokaždé odlišné hodnoty tepelné ztráty oné vytápěné místnosti při ručním zadání totožné teploty různými způsoby - odkazem na místnost za konstrukcí, odkazem na předdefinovanou t1 a při zadání teploty za konstrukcí číselně. Dále se mi zkusmo při zadávání různých teplot za konstrukcí nepřepočítává tepelná ztráta místnosti. Prostě to spolu vůbec nekomunikuje. Netušíte, kde by mohl být problém?

Pěkný den

L. Kolářová
koutnak
Příspěvky: 69
Registrován: 21 pro 2005, 10:52
Bydliště: Ostrava

Re: nefunkční řetězení místností

Příspěvek od koutnak »

Dobrý večer.
Nerozumím příliš tomu "řetězení místností", ale: teplota za konstrukcí se zadává:
-číselně, např. 15 (myšleno samozřejmě °C)
-zadání předdefinované teploty t1÷t5 (tato teplota samozřejmě musí být definována na záložce Údaje o budově/I)
-zadáním čísla místností za konstrukcí s prefixem "M", např. M105 (tato místnost ale musí být definovaná=zadaná/založená, tedy alespoň s uvedením její teploty)
-zadáním "v", které označuje "v"enkovní prostředí (definované vybráním lokality na záložce Údaje o budově)
-zadáním "tme", které označuje průměrnou venkovní teplotu a využívá se u konstrukcí přilehlých k zemině

Snad jsem vyčerpal všechny možnosti. Při každé změně musíte provedené změny potvrdit tl.OK v okně Místnost. Pak je vše plně funkční, změny se na vypočtené ztrátě projevují.
Když budete chtít, pošlete mi tu vaši úlohu mailem, můžu se podívat, kde případně děláte chybu (koutnak@volny.cz).
Odpovědět