Nelze zadat počet otvorů

Výpočet tepelných ztrát podle ČSN EN 12831
Odpovědět
koutnak
Příspěvky: 69
Registrován: 21 pro 2005, 10:52
Bydliště: Ostrava

Nelze zadat počet otvorů

Příspěvek od koutnak »

Zadám-li v ve stěně počet otvorů (např.5) a na dalším řádku zadávám otvor, nemohu zadat počet těchto otvorů. Příslušné pole je nepřístupné. Mám-li tedy 5 stejných otvorů, musím zadat 5 stejných řádků. Nevím kdy k této změně v zadávání došlo, ale hlavně nechápu důvod. Byl nějaký? A pokud ne, bylo by možné umožnit editaci pole PO na řádku s otvorem?

A ještě jednu prosbu bych měl:
V okně Výpočet budovy lze zatrhnou políčko Vybrat všechny úseky. To je fajn. Přivítal bych ale také Zrušit výběr všech úseků.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze zadat počet otvorů

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Pošlete úlohu. Něco tam máte chybně zadáno. V zadávání počtů otvorů se nic neměnilo.
Je možné, že jste použil pro výplň atypické označení a program tedy neví, že se jedná o výplň otvoru.
U stěny je zbytečné zadávat počet otvorů. Program toto číslo určuje na základě na následujících řádcích skutečně zadaných výplní.
koutnak
Příspěvky: 69
Registrován: 21 pro 2005, 10:52
Bydliště: Ostrava

Re: Nelze zadat počet otvorů

Příspěvek od koutnak »

Dělá to i v několik let starých úlohách. Tak kde byly zadány otvory v počtu např. 4, jsou při současném otevření úlohy 4 řádky se shodnými otvory. Tak jsem to zcela jistě nezadával. Úlohy jsem poslal mailem.
KintrT
Příspěvky: 9
Registrován: 05 srp 2014, 15:10

Re: Nelze zadat počet otvorů

Příspěvek od KintrT »

Dobrý den
není to tím, že máte v nastavení zaškrklou volbu "zadávat okna detailně"? Program pak vyžaduje zadávat okna po jednom.
koutnak
Příspěvky: 69
Registrován: 21 pro 2005, 10:52
Bydliště: Ostrava

Re: Nelze zadat počet otvorů

Příspěvek od koutnak »

Máte pravdu, bylo to tímto nastavením. Ani nevím, jak "se mi nastavilo".
Co tato volba provádí? Jen to nutné zadávání otvorů "po jednom"? Jiné změny v zadávání konstrukcí do místnosti ani při vlastním zakládání konstrukce jsem si nevšiml.

Děkuji za radu a přeji pěkné svátky.
KintrT
Příspěvky: 9
Registrován: 05 srp 2014, 15:10

Re: Nelze zadat počet otvorů

Příspěvek od KintrT »

Přesně tak, zadává se pak otvor po otvoru.
Odpovědět