Chování aplikace

Výpočet tepelných ztrát podle ČSN EN 12831
Odpovědět
Blažek_D
Příspěvky: 15
Registrován: 07 zář 2009, 14:35
Bydliště: Český Těšín

Chování aplikace

Příspěvek od Blažek_D »

Dobrý den,
V poslední době pozoruji zvláštní chování aplikace. Popíšu problémy.
1)
Použiji dříve vytvořenou zakázku se zadanými konstrukcemi a místnostmi abych si ulehčil práci se zadáváním konstrukcí v další zakázce (uložit zakázku jako). V nově uložené zakázce smažu všechny místnosti. Následně chci smazat konstrukce které v nové zakázce nebudou, ale některé konstrukce nejdou smazat. Když tuto konstrukci dám vyhledat tak program hlásí místnost nenalezena. Kontroloval jsem i výskyt konstrukcí v jednotlivých modulech (průkaz 2013, 2007 a další), ale tam nemám v zónách žádné konstrukce zadány.
2)
Když si otevřu jakoukoliv zakázku a po zadání místnosti chci okno uzavřít (tlačítkem OK) tak se okno nezavře ale zůstane pod hlavním oknem (tlačítko X většinou funguje). Teď nevím jestli je to záměr autora nebo ne, protože u konstrukcí po stisku OK se okno zavírá.
Blažek
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování aplikace

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Tento problém se může vyskytovat u konstrukcí pořízených ve starší verzi TV. A to je Váš případ. Pokusíme se v nové verzi na CD 524 tento stav odstranit.
Asi máte na v okně Místnost vpravo dole zapnutý znak "připínáčku". Pak povel OK uloží data ale okno nezavře, jelikož ho máte přišpendlené na plochu.
Blažek_D
Příspěvky: 15
Registrován: 07 zář 2009, 14:35
Bydliště: Český Těšín

Re: Chování aplikace

Příspěvek od Blažek_D »

Děkuji ta rychlou odpověď. S těmi konstrukcemi máte pravdu, na ten připínáček se zítra v práci podívám. Ještě jednou děkuji.
Blažek
Blažek_D
Příspěvky: 15
Registrován: 07 zář 2009, 14:35
Bydliště: Český Těšín

Re: Chování aplikace

Příspěvek od Blažek_D »

Připínáček byl objeven. Ještě jednou děkuji.
Pane inženýre, podívejte se prosím na vazbu místnost s nuceným větráním v "TV" a "dimenzování těles" zatržítko VV (včetně větrání) na kartě místnosti. Mám pochybnosti o správnosti výpočtu. Zdá se mi, že ve sloupci Q (dimenzování těles) je započítána i tepelná ztráta výměnou vzduchu a když zatrhneme VV započteme ztrátu větráním sloupec Qv ještě jednou. Qv neodpovídá hodnotě z výpočtu místnosti (TV).
Doufám že jsem to popsal srozumitelně.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování aplikace

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Děkuji za upozornění. Tam to je skutečně chybně. Tato funkce nemá vůbec žádný smysl. Buď ji úplně odstraníme a nebo otočíme její funkci a účel k odečtení nuceného větrání Qv od ztráty Q. To je pozůstatek z bývalých TZ, kde sloupec Q neobsahoval ztrátu nuceným větráním Qv.
Odpovědět