Import tabulky místnsotí z Cadkonu

Výpočet tepelných ztrát podle ČSN EN 12831
Odpovědět
Černoch
Příspěvky: 3
Registrován: 13 zář 2011, 09:53

Import tabulky místnsotí z Cadkonu

Příspěvek od Černoch »

Dobrý den, narazil jsem na problém s importem tabulky místností z Cadkonu přes formát CSV, pokud si uložím tuto tabulku do adresáře, který má v názvu diakritiku např: RD_Řeřicha, tak import nelze provést. Musím odstranit háčky a pak import funguje. (Cadkon TZB 2012, Protech TV 2.4.1)
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Import tabulky místnsotí z Cadkonu

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Děkujeme za informaci.
koutnak
Příspěvky: 69
Registrován: 21 pro 2005, 10:52
Bydliště: Ostrava

Re: Import tabulky místnsotí z Cadkonu

Příspěvek od koutnak »

Právě jsem na tento problém také narazil (TV 2.5.0). Díky p.Černochovi za info, jak z toho ven. Ušetřilo mi to spoustu času.
Další problém s importem dat z CADKONu je, že se sice načte přenášená hodnota plochy, ale načte se jen jako "Topná plocha Apu", místo jako "Plocha podlahy Api". A co Ape? Máte s CADKONem toto v nějakém řešení? Vznáším na AB Studio dotaz, jak podporují zadání vnější podlahové plochy pro účely Tepelného výkonu.
Při načtení dat z CSV souboru generovaného z CADKONu se místnost zavede s kódem 19111. Chápu, že jiná možnost asi není. Ale přivítal bych, kdyby se z CADKONu přenášel rovněž údaj o konstrukční výšce a ve chvíli kdy změním kód z x9xxx na jiný (což se zřejmě v 99% případů stane), tak by se tyto předané výšky objevily v zadání rozměrů místnosti.
V průběhu psaní předchozího odstavce mě ale napadlo, že taky možný postup je změnit kódy místností a pak pomocí úprav parametrů místností hromadně tyto výšky změnit. Jen je to na (mnohem)více klikání, než u všech místností změním kód. Kdyby v úpravách parametrů místností přibyla i možnost hromadně změnit kód, bylo by to o hodně jednodušší.
Černoch
Příspěvky: 3
Registrován: 13 zář 2011, 09:53

Re: Import tabulky místnsotí z Cadkonu

Příspěvek od Černoch »

Narazil jsem na problém s číslováním místností. Vím, že číslo místnosti musí mít určitý tvar. Stavaři si určují čísla místností podle svého a často je nezbytné dodržovat jejich značení (např. bytový dům má sekce A, B, C, D a v označení místnosti se písmeno objevuje) pokud písmeno z čísla místnosti vypadne, je v tom pěkný guláš. Mohl by Protech dovolit import tabulky místností i v nestandartním tvaru s tím, že by hodnota (např. místnost B3.02) byla brána jako uživatelské číslo místnosti? Zkoušel jsem to oblafnout vymazáním písmena přímo z tabulky místností .csv tak aby číslo místnosti bylo ve standartním tvaru a uložit následne jako .csv, ale Protech to stejně vyhodnotil jako chybu. Pokud by byl Protech méně přísný na následné úpravy v .csv souboru bylo by to pro mě řešením. Děkuji
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Import tabulky místnsotí z Cadkonu

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Úpravu struktury je možné udělat. Musí být ale udělána v součinnosti s AB Studiem. Do stávající struktury se přidá další proměnná, která bude obsahovat UČM.
Program TV nevyhodnotil jako chybu to, že jste odmazal B před číslem místnosti. To bylo v pořádku. B3.04 jste upravil na 3.04. Program TV vyhodnotí 3.04 jako místnost číslo 04 na 3 podlaží.
U Vás byl problém v tom, že se v datové struktuře na prvním řádku souboru CSV, kde program TV očekává text "Tabulka místností" objevil text doplněný o středníky. Program TV si kontroluje strukturu dat v CSV a pokud je tam nějaký chybný zásah odmítne CSV načíst.
Odpovědět