zamrzání TV

Výpočet tepelných ztrát podle ČSN EN 12831
Lukáš
Příspěvky: 31
Registrován: 13 říj 2010, 12:51

zamrzání TV

Příspěvek od Lukáš »

Dobrý den, používám TV na systému Windows 7 a při práci mi program zamrzá, nevíte čim by to mohlo být? Je vůbec TV použitelné pro w7?
díky Lukáš
Jan Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2005, 18:30
Bydliště: Novy Bor, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: zamrzání TV

Příspěvek od Jan Rysavy »

Dobrý den. Všechny aktuální programy PROTECH chodí pod Windows 7 a to včetně x64 verzí.

K Vašemu problému:
1. Dokážete situaci reprodukovat?
2. Popsat nám přesně kroky, které k mrznutí vedou?
3. Jde o konkrétní zakázku nebo TV mrzne i na čisté úloze?

Díky za informace.
Lukáš
Příspěvky: 31
Registrován: 13 říj 2010, 12:51

Re: zamrzání TV

Příspěvek od Lukáš »

Dobrý den,
program TV zamrzá při načítání konstrukcí z TOB, někdy zamrzně hned při zadání první konstrukce, jindy až po páté.
Jan Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2005, 18:30
Bydliště: Novy Bor, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: zamrzání TV

Příspěvek od Jan Rysavy »

Jakou máte verzi Windows 7? 32-bitovou (x86) nebo 64-bitovou (x64)?

Používáte poslední PROTECH CD 428?

Takže spustíte TV, nenačtete žádnou zakázku, začnete přidávat konstrukce z TOB a program reprodukovatelně zamrzne?
Vladimir Cerman
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 7
Registrován: 09 pro 2005, 10:16
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: zamrzání TV

Příspěvek od Vladimir Cerman »

Jeste dotaz pro upresneni;
Konstrukce nacitate nactenim ulohy TOB nebo zadavanim vrstev v modulu TOB?
Nepouzivate ve Win7 virtualni PC - Windows XP mode?
Lukáš
Příspěvky: 31
Registrován: 13 říj 2010, 12:51

Re: zamrzání TV

Příspěvek od Lukáš »

Používám 64-bitovou verzi a mám poslední variantu programu.
Postupoval jsem následovně: v TOB jsem si založil zakázku s konstrukcemi, poté jsem založil zakázku v TV a tam jsem načítal konstrukce ze zakázky TOB. Následně program zamrzal při postupném přidávání konstrukcí, takže jsem si ukládal TV zakázku po každém načtení konstrukce z TOB zakázky. Někdy to zamrzlo hned jindy po cca 5 konstrukci.
XP mode nepoužívám.
Vladimir Cerman
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 7
Registrován: 09 pro 2005, 10:16
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: zamrzání TV

Příspěvek od Vladimir Cerman »

Zkousim Vas postup, ale zamrznuti se mne nedari vyvolat, muzete mne napsat vas telefon?
vladimir.cerman@protech.cz
Lukáš
Příspěvky: 31
Registrován: 13 říj 2010, 12:51

Re: zamrzání TV

Příspěvek od Lukáš »

Ještě můžu TV nainstalovat na jiný PC s Win7, jestli to bude dělat i tam. Od nového roku jsme přešli na Win7 a teď se prvně použil program, jinak na Win XP to fungovalo dobře.
Jan Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2005, 18:30
Bydliště: Novy Bor, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: zamrzání TV

Příspěvek od Jan Rysavy »

Věřím, že jde o chybu v TV/TOB. Jakmile budeme problém schopni navodit, bude možné jej opravit.
Může jít o nějaký přepis paměti, který se projeví jen při konkrétní konstelaci paměti.
Lukáš
Příspěvky: 31
Registrován: 13 říj 2010, 12:51

Re: zamrzání TV

Příspěvek od Lukáš »

Nainstalováno na jiný PC s Win7 a zamrznutí se projevilo až u 12 konstrukce, pošlu Vám na e-mail: vladimir.cerman@protech.cz soubor TOB, který používám v zakázce.
Jan Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2005, 18:30
Bydliště: Novy Bor, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: zamrzání TV

Příspěvek od Jan Rysavy »

Dobrý den, soubor zatím nedorazil. Odeslal jste ho?
Lukáš
Příspěvky: 31
Registrován: 13 říj 2010, 12:51

Re: zamrzání TV

Příspěvek od Lukáš »

Dobrý den, soubor sem posílal hned jak jsem odepisoval na fóru. Nejspíš to neprolezlo poštou, pošlu soubor přes Úschovnu.
koutnak
Příspěvky: 69
Registrován: 21 pro 2005, 10:52
Bydliště: Ostrava

Re: zamrzání TV

Příspěvek od koutnak »

Nemám žádné řešení problému, jen chci sdělit svou zkušenost. Používám Win7-64 bit již více než rok a s funkcí SW Protech ani s jeho vzájemnými přenosy dat jsem neměl nikdy problém (a pokud ano, tak to bylo ihned vyřešeno). Takže vlastní WIn7 určitě nezpůsobují nějakou chybovost fungování SW Protech. Jen na doplnění: Neinstaluji do "Program Files (x86)" (a už vůbec ne do "Program Files", který je určen pro 64bitové programy), na topenářské programy mám adresář Programy ÚT.
Jan Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2005, 18:30
Bydliště: Novy Bor, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: zamrzání TV

Příspěvek od Jan Rysavy »

koutnak píše:Jen na doplnění: Neinstaluji do "Program Files (x86)" (a už vůbec ne do "Program Files", který je určen pro 64bitové programy), na topenářské programy mám adresář Programy ÚT.
Pokud máte ve Windows Vista nebo Windows 7 zapnuté UAC, je instalace PROTECH programů mimo složku Program Files v současné době jediné rozumné řešení. Od CD 450 přejde PROTECH na novou verzi instalačního balíku a v programech plně podpoří instalaci do Program Files i v případě zapnutého UAC. CD 450 se právě testuje a bude venku řádově během týdnů. Pokud byste měli zájem se zúčastnit interního beta testu nového instalačního balíku, kontaktujte prosím pana Cermana na vladimir.cerman@protech.cz.
Jan Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2005, 18:30
Bydliště: Novy Bor, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: zamrzání TV

Příspěvek od Jan Rysavy »

K problému "zamrzání TV": nejde o zamrznutí programu v pravém slova smyslu. Dochází k tomu, že se po kliknutí na tři tečky okno otevře na špatných souřadnicích a není vidět. Program se tváří jako zamrzlý, ale klávesou Escape zase ožije. Někdy pak pomůže zavření okna konstrukce, případně otevření jiného okna.

Díky zakázce, kterou jste poslal, již programátoři problém umějí pod Windows 7 navodit, takže na opravě se pracuje. Díky za trpělivost.
Odpovědět