Výpočtová teplota místnosti

Výpočet tepelných ztrát podle ČSN EN 12831
Odpovědět
tomi.nek
Příspěvky: 6
Registrován: 14 led 2010, 09:32

Výpočtová teplota místnosti

Příspěvek od tomi.nek »

Dobrý den.
Když zadám teplotu místnosti např. 101= 15°C a zadám i sousední místnosti (např. 20°C) tak při výpočtu tepelného výkonu se mi ukáže, že v místnosti 101 se zvýší teplota na třeba 18°C. Tato funkce je zajímavá, ale výpočet ztrát (resp. zisků) pro danou místnost už není pro teplotu 15° ale pro teplotu 18°. Nešlo by nějak napsat, jaké jsou hodnoty pro původní teplotu?

Dál, když dám znova výpočet výkonu (např. při změně teploty v nějaké sousední místnosti) se teplota v místnosti 101 už počítá z opravených 18°C. Nešlo by nějak udělat, aby se výpočet ztrát počítal vždy z první zadané hodnoty, tj. 15°C? Nějak tu teplotu zafixovat?
tomi.nek
Příspěvky: 6
Registrován: 14 led 2010, 09:32

Re: Výpočtová teplota místnosti

Příspěvek od tomi.nek »

Tak jsem si stáhl novou verzi programu a tato věc se mi už nestala. Původně zadaná teplota 15°C v místnosti 101 zůstává pořád 15° :) a k ní i její ztráty (zisky)
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpočtová teplota místnosti

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

To co popisujete, by nemělo nijak souviset s verzí programu. V programu TZ a následně v programu TV máme již dnes v podstatě 20 let zavedenou funkci, která dopočítává skutečnou teplotu v místnosti na základě zadaných vazeb na sousední místnosti. Pokud budu provádět výpočet ztrát místnosti, do které zadám výchozí stav 15 °C a tato místnost bude obklopena místnostmi o vyšší teplotě, musí program sám zvýšit teplotu v posuzované místnosti, tak jak jste to popisoval. Z 15 °C se dopracuje k tomu, že tam bude ve skutečnosti např. 18 °C.
Pošlete mi úlohu o které se zmiňujete.
Odpovědět