Používání programu

Výpočet tepelných ztrát podle ČSN 06 0210
Odpovědět
Jan Henzl
Příspěvky: 2
Registrován: 16 pro 2005, 13:42
Bydliště: Brno

Používání programu

Příspěvek od Jan Henzl »

Mám dva dotazy k programu TZ:
1) Výpočtová venkovní teplota te
Chybí mi mapa oblastí z ČSN 060210. Odkaz "Na mapě" mi žádnou mapu neotvírá. Nešlo by mapu do programu dodělat?
2) Tiskové sestavy
Na kartě budova-výpočet mám možnost založit si vlastní list a zde definovat sloupce, které chci zobrazit. Tento list však nejde tisknout.
Proč? Bylo by to užitečné.
Programem nabízené dva přehledy tepelných ztrát budovy mi 100% nevyhovují.
Děkuji za odpověď
Henzl
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

ČSN 73 0540-3:listopad 2005 zavedla čtyři výpočtové teplotní oblasti v rámci kterých je výpočtová venkovní teplota určována jako funkce nadmořské výšky. V souvislosti s přípravou programu TV podle ČSN EN 12831 je připravována i mapa pro usnadnění určení výpočtové venkovní teploty.

Tisk dokumentů z programů řeší tiskový modul, na který se jednotlivé programy obracejí. Při současných možnostech tiskového modulu se jeví nereálné aby si uživatel sestavil libovolnou vlastní tabulku. Je možné k některým tabulkám nabídnout skupinu proměnných u kterých si uživatel bude moci rozhodnout, zda mají být umístěny při tisku do tabulky. Účelnost této služby prověříme v II.Q 2006 u programu DIMOSW.

Pokud nám zašlete Váš konkrétní požadavek na tiskový dokument z tepelných ztrát, přidáme ho do nabízených tiskových sestav.
Stanislav Wilczek
Příspěvky: 2
Registrován: 07 bře 2006, 07:52
Bydliště: K Rybníku 1231, 735 14 Orlová-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Zpětné doplňování zadaných konstrukcí do dalších místností

Příspěvek od Stanislav Wilczek »

Při zadání prostupu tepla z místnosti do jiné místnosti formou M(xxx) se po vytvoření nové místnosti s tímto číslem (xxx) konstrukce načte sama včetně výplně otvorů. To je fajn. Pokud ale tuto novou místnost zadávám jako duplikaci jiné, nenačtou se.
Pokud dodatečně do konstrukce z místnosti A do B vkládám v místnosti (A) výplň (dveře), zeptá se program po uzavření místnosti, zda má danou výplň vložit i do místnosti (B). Odpovím ano, ale výplň se do dané konstrukce v místnosti B nevloží, program nevaruje.

Přenosy konstrukcí z místností do místností je třeby vždy kontrolovat, někdy se nepřenesou. Zde je místo na zdokonalení. S pozdr. St.W.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Děkujeme za upozornění.
Odpovědět