SFŽP - protokol pro žádost k "Zelená úsporám"

Výpočet tepelných ztrát podle ČSN 06 0210
Odpovědět
St.Wilczek
Příspěvky: 19
Registrován: 27 kvě 2009, 09:09

SFŽP - protokol pro žádost k "Zelená úsporám"

Příspěvek od St.Wilczek »

Při zpracování protokolu pomocí nástavby ENB k programu TZ, verze 10.0.6, CD 401 jsem narazil na:

1. Na kartě "Parametry zóny" je nutno ještě zadat hodnotu A-gros (podlahovou plochu zóny) V nápovědě (bod B) je nepřímo uvedeno, že nikoliv.

2. Najít kartu "Parametry zóny" mi zabralo dost času, prosím uveďte v nápovědě, že se tato otevře poklepem na na 1. řádek tabulky.

3. Hodnotu ve sloupci "b" po naplnění seznamu konstrukcí nutno upravit pro konstrukci přilehlou k zemině. V nápovědě je popsáno v příslušné stati jak, ale to, prosím, nééé. Znamená to vzít do zuky ČSN EN 12831, kalkulačku, hledat v normě a počítat. Prosím pěkně, zda by nešlo vložit do programu alespoň přibližný výpočet. (Do té doby to budu střílet od pasu, konkrétně jsem použil hodnotu 0,43.)

4. Na kartě FŽP odklepnu okno Protokol a počítač vyhodí (anglicky) hlášku - souřadnice 1,33 jsou uvedeny v tabulce. Takto po doklepnutí opakuje hlášky až po 1,35. Pak teprve vyskočí protokol.

5. Na straně 2 je v tabulce dole řádek "Tepelné vazby mezi konstrukcemi" Pokud při zadání údajů vyplníme na kartě Zóny pole Lineární vazby U-LV, je tento přirážkový koeficient do výpočtu zahrnut a objeví se v celkovém výsledku. Řádek "Tepelné vazby..." v tabulce však zůstává prázdný a výsledek celkem pak neodpovídá součtu.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: SFŽP - protokol pro žádost k "Zelená úsporám"

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Bod 1,2 a 5 a mnoho dalších je vyřešen ve verzi ENB 3.0.7 a PT 1.0.7
Bod 3
V TZ nebude již řešen. Jen v TV. Výpočty se nedělají podle ČSN EN 12831 ale podle ČSN EN ISO 13370 (Přenos tepla zeminou) a ČSN EN ISO 13789 (Měrné tepelné ztráty)
Bod 4
Pošlete nám úlohu u které k těmto hlášením došlo.
Odpovědět