nestejnorodá konstrukce

Hodnocení stavebních konstrukcí podle ČSN 73 0540 - Tepelná ochrana budov
Odpovědět
Lukáš
Příspěvky: 31
Registrován: 13 říj 2010, 12:51

nestejnorodá konstrukce

Příspěvek od Lukáš »

Dobrý den, potřebuji poradit. Zadám si přes TOB nestejnorodou konstrukci a dosadím jí do TV, jak pro variantu V1 tak i pro V2. Jenže po zavření a znovu otevření TV se mi smaže varianta V2, nevíte co dělám špatně, nebo jak zadat v TOB u nestejnorodé konstrukce i variantu V2? Napadá mě, že si konstrukci v TV načtu z TOB a pro variantu V2 si U zadám ručně.

děkuji Lukáš
Lukáš
Příspěvky: 31
Registrován: 13 říj 2010, 12:51

Re: nestejnorodá konstrukce

Příspěvek od Lukáš »

Bohužel nefunguje ani když přepíši variantu V2 ručně. Po restartu TV musím opět dopsat kolonky V2 u nestejnorodých konstrukcí.
Zdenek Rysavy
PROTECH
PROTECH
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2005, 18:41
Bydliště: Novy Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: nestejnorodá konstrukce

Příspěvek od Zdenek Rysavy »

Pošlete mi Vaši úlohu e-mailem a pak se na to společně podíváme.
Je dost možné, že dáváte povel pomocí nového tlačítka [ V2 -> V1]. Pokud stisknete toto nové tlačítko, nakopíruje program skladbu z V2 do V1 a ve V2 není žádná skladba. Tato funkce byla zavedena na přání těch uživatelů, kteří v závěru práce došli k závěru, že je výhodnější počítat variantu V2 v samostatné úloze a potřebovali skladby zadané na pozici pro variantu V2 přesunout na pozici pro variantu V1.
Lukáš
Příspěvky: 31
Registrován: 13 říj 2010, 12:51

Re: nestejnorodá konstrukce

Příspěvek od Lukáš »

Dobrý den, bohužel ani tim to neni, když konstrukci zadávám z TOB do TV, tak se mi aktivuje po zadání jen tlačítko V1/V2. Ale při startu TV se objeví hlášky STR1(SCH..) obsahuje neznámý materirál NRK, je toto v pořádku?
Lukáš
Příspěvky: 31
Registrován: 13 říj 2010, 12:51

Re: nestejnorodá konstrukce

Příspěvek od Lukáš »

Ještě sem se pokusil na to jít opačně, zadat napřed V2 a zkopírovat do V1, tento postup drží obě varianty i po restartování TV, jen u takto zadaných konstrukcí není odškrtnuta varianta V2 v TV v listu konstrukce.
Další problém, kterého jsem si všiml je ten, že u některých konstrukcí SN,PDL,SO po načtení konstrukcí z TOB do TV a následného vytvoření V2 proběhne tak jak má, ale po restartu TV se varianty V2 zlepší o desetinu oproti V1. Pro zadání postupuji: vytvořím si konstrukci SRK v TOB, načtu v TV pro var. V1, následně zkopíruji tlačítkem V1/V2 a OK, konstrukce mají stejné U, vypnu a zapnu TV a jsou rozdílná o desetinu, ne všechny, jen některé, zadávání stejné u všech konstrukcí.
Odpovědět